další skvělý recept

Vyzkoušejte bramborový chléb od Ládi Hrušky! Nebudete litovat

Dnes se gurmánský experimentátor Láďa Hruška pokusí o zdánlivě nemožné - proměnit pivo ve chléb. Ostatně říká se přece, že pivo je tekutý chléb našeho národa. Podívejte se na rychlý a levný recept, jak vytvořit chléb z piva a brambor.

Co tedy budete na tohle výtečné pečivo potřebovat a kolik vás bude stát jeden bochník?

 

 

Přípravu začneme tím, že si uvařené brambory oloupeme a najemno nastrouháme. Pak prostě všechny suroviny smícháme ve větší míse - mouku, najemno nastrouhané, brambory, sušené droždí, pivo, dvě lžičky kmínu, dvě lžičky soli a cukr. Pak všechno pořádně promícháme vařečkou a zamícháme.

 

Když se směs trochu spojí, je třeba vzít přípravu doslova do svých rukou. Dejte si na hnětení těsta záležet, ikdyž je to docela fuška. Až uplácáte pěkný bochánek, nechte ho v míse pod utěrkou hodinku odpočinout.

 

 Když těsto nakyne, na ploše posypané moukou z něj vytvarujeme bochník a necháme jej kynout ještě půlhodinku pod utěrkou. Pak jej dáme na plech a pečeme jej na 210 stupňů. Po deseti minutách snížíme teplotu na 175 stupňů a pečeme další hodinu.

 

Upečený horký chleba potřeme slanou vodou a dáme vychladnout na mřížku a můžeme podávat. I Láďa Hruška říká, že jiný chleba už nikdy jíst nechce!

 

ČTĚTE TAKÉ:

5 potravin, které cpete do lednice a přitom tam nepatří

KOUZELNÉ VIDEO: Jak vzít z čokolády jeden čtvereček, aby jí neubylo. JDE TO!

Související témata:
jox TV Nova