Volby 2020

Začalo druhé kolo voleb, lidé v karanténě opět mohou volit z auta

Jan Houška
Jan Houška
Publikováno 7. 10. 2020
Téma:

Ve středu mohou lidé v karanténě opět hlasovat ve druhém kole senátních voleb z auta. Armáda pro zájemce postavila celkem 44 drive-in stanovišť. Hlasovat v nich je možné od sedmi hodin ráno do tří hodin odpoledne.

Zájemce o hlasování z auta se nemusí hlásit dopředu. Musí pouze na drive-in stanovišti prokázat, že je v karanténě. K tomu slouží například e-rouška nebo smska od hygieny. Po příjezdu na stanoviště se volič identifikuje pouze podle občanky a obličeje.

 

Stanovišť je celkem 44, jedno pro každý okres. Pokud si volič s sebou nepřiveze vlastní obálku a volební lístky, tak mu je předá sám personál na stanovišti. Na každém volebním místě budou stát tři vojáci a také civilní personál, který bude dohlížet na dodržování hygienických předpisů.

 

 

Voliči, kteří mají zájem hlasovat přímo z domova, by měli do čtvrteční osmé hodiny večerní požádat příslušný krajský úřad o možnost hlasování pomocí přenosné volební urny. Tu jim pracovníci přinesou až domů.

 

Minulý týden využila možnost hlasování v karanténě více než stovka lidí. Nejmenší zájem byl na Rychnovsku, naopak největší v Praze 1. Klasické druhé kolo senátních voleb proběhne v pátek a v sobotu.

 

Podívejte se, jak se připravovali speciální stanoviště pro druhé kolo voleb:

TN.cz