smrtící epidemie

Zápisník Dana z Wu-chanu: "Bojíme se koronaviru, jsme tu uvěznění!"

Epidemie koronaviru v Číně
Zdroj: Profimedia, Daniel Pekárek
Štěpán Hrubý
Štěpán Hrubý
Publikováno 24. 1. 2020
Téma:

Český student Daniel je uvězněný v čínském Wu-chanu, který byl zcela uzavřen kvůli hrozbě epidemie. V celé Číně virus zabil nejméně 25 lidí, další stovky lidí jsou nakažených v nemocnicích. Daniel na sociální síti popisuje, co v uzavřeném městě prožívá a jaká je tam situace.

Daniel studuje v čínském Wu-chanu, kde propukla epidemie koronaviru. V Číně je 21letý Čech sám, bez své rodiny. Prožívá náročné chvíle, ve městě umírají lidé a on se snaží udržet v bezpečí.

 

Podrobnou on-line reportáž o situaci v Číně a šíření koronaviru čtěte zde.

 

Přečtěte si z jeho zápisků, co na místě prožívá. Jeho příspěvky jsou seřazeny časově od nejnovějšího (nahoře) po nejstarší.

 

23. ledna, 20:28 – "Wu-chan je velký, všude to není stejné. Neodvažuju se chodit na veřejnost. Čínská vláda se snaží zajistit hospitalizaci lidí s koronavirem a snaží se vyřešit tento problém. Jako člověk, uvězněný ve Wu-chanu, rozumím rozhodnutí vlády izolovat město. Je pravda, že není jednoduché sehnat v těchto dnech masku, ale od přátel jsem slyšel, že školy je dávají studentům zdarma. Protože bydlím trochu dál od univerzitního kampusu, tak jsem tuto možnost neměl."

 

 

23. ledna, 13:50 – "Nikdo se o tenhle problém nestaral, nikdo si nemyslel, že by to bylo tak vážné. Teď všichni panikaří, bojí se a chtějí z Wu-chanu utéct. Spousta lidí odešla a zdá se, že mají na lidi odsud tendenci se dívat zvrchu. Jsem znechucený rasistickými a politickými vtipy západních lidí. Bojíme se, i já se bojím. Mluvil jsem se svou přítelkyní, která je lékárnicí a tvrdě pracuje celý den a riskuje tak svůj život, protože spousty lidí se snaží nakoupit zásoby, dokud můžou, protože obchody jsou vyprodané. Jsou tu doktoři, ale nikde jich není tolik, kolik potřebujeme. Nakazili se od pacientů, tvrdě pracují na záchraně životů, zatímco my se vyděšeně schováváme v našich domovech. Neděláme nic, abychom to zastavili, naše životy jsou ve srovnání s těmi jejich bezvýznamné. Všichni bychom měli chovat obrovskou úctu ke každému, kdo se to snaží vyřešit a zachránit lidi zasažené touto epidemií. Bůh nám žehnej."

 

22. ledna, 20:01 – Rip, žijeme v zombie filmu a všechny krásné ženy už Wu-chan opustily.

 

21. ledna, 18:32 – Wu-chan právě teď, v těchto dnech tady máme zombie apokalypsu.

 

GALERIE: Koronavirus v čínském městě Wu-chan

1
/
19
Zdroj: Profimedia
Koronavirus v čínském městě Wu-chan - 1

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o aktuální situaci ve Wu-chanu: 

TN.cz