Už má medaili Za zásluhy

Zeman udělí Gottovi vyšší státní vyznamenání! Letos už to ale nebude

Miloš Zeman a Karel Gott
Zdroj: Profimedia
Zeman připustil, že Gottovi udělí vyšší státní vyznamenání
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 12. 9. 2019
Téma:

Prezident Miloš Zeman zřejmě zpěvákovi Karlu Gottovi udělí vyšší státní vyznamenání, než které dostal před 10 lety. Učiní tak ale nejspíš až příští rok, pro letošek už je seznam uzavřený. Zeman to uvedl na dotaz novinářů při jeho návštěvě Srbska.

Zeman se měl prý s Gottem a jeho manželkou Ivanou setkat v Lánech, kvůli Mistrově zápalu plic ale museli schůzku odložit. "A když se uzdravil, tak bohužel je teď další zpráva," uvedl prezident. Narážel tak na zpěvákovo přiznání, že má akutní leukémii.

 

"I vaším prostřednictvím mu mohu popřát, aby bojoval, protože podlehnout nemoci je vždy snadné, a bojovat s nemocí někdy vyjde, někdy nevyjde, ale vždycky se to má zkusit," vzkázal Zeman Gottovi přes média.

 

Na dotaz, zda zvažuje, že zlatému slavíkovi udělí vyšší státní vyznamenání, než má, odpověděl, že "s tím bude muset udělat". Dodal ale, že tak může učinit nejdříve za rok. "Teď už je ten seznam uzavřený," vysvětlil prezident.

 

Legendární zpěvák převzal v roce 2009 od tehdejšího prezidenta Václava Klause medaili Za zásluhy I. stupně. Klaus ocenil jeho přínos pro českou hudbu a propagaci Česka (a v minulosti Československa) v zahraničí.

 

 

Gott ve čtvrtek nejdříve deníku Blesk, poté i na svém facebooku přiznal, že se mu vrátila rakovina. Před rokem a půl mu lékaři diagnostikovali poruchu krvetvorby, tzv. Myelodysplastický syndrom. I přes několik druhů léčby přešla nemoc v akutní leukémii. Zpěvák se léčí ve Všeobecné nemocnici v Praze.

 

Mistr také připustil, že nejdříve svou chorobu tajil a chtěl se s ní vypořádat s podporou rodiny. Nakonec se ale rozhodl o svém zdravotním stavu informovat veřejnost. "Jsem rád, že mohu být doma v kruhu rodiny," doplnil Gott.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz