NOSTE ROUŠKY

Romský bloger zemřel na covid. Před smrtí zveřejnil srdceryvný vzkaz

David Mimra
David Mimra
27.10. 2020 10:56
Téma:

Na covid zemřel v pondělí známý slovenský bloger, redaktor a moderátor Jozef Kmeťo. Jen chvíli před smrtí natočil video, ve kterém svůj stav popisuje a vyzývá lidi, aby nosili roušky a dávali na sebe pozor. "Nenechte se ovlivňovat, chraňte se a noste roušky," řekl v živém vysílání na Facebooku.

"Já bych byl velmi rád, kdybyste lidi, kteří nevěří a myslí si, že covid je jen chřipečka, začali konečně posílat do zadku. Nejhorší na tom je, že na to doplácejí nevinní lidé," uvedl Kmeťo ve videu.

 

Jozef Kmeťo také vyzval lidi, aby dodržovali nařízená opatření a nedali se zviklat pochybovači a těmi, kteří tvrdí, že covid neexistuje. "Já nevím, jak dopadnu, ale chtěl jsem vám to říct. Nenechte se ovlivňovat, chraňte se a noste roušky. Držte mi palce a přejte sílu, pokud vůbec ještě nějaká bude," vyzval bloger ve videu. Pár hodin poté zemřel.

 

 

Video zveřejnilo i slovenské ministerstvo zdravotnictví, a to jako prevenci. Kmeťo natočil vzkaz a umístil ho na Facebook jen šest hodin před smrtí. Bylo to ve chvíli, kdy už nemohl dýchat a čekal na příjezd sanitky.

 

"Je nám nesmírně líto, že moderátor a redaktor Jozef Kmeťo, který byl infikovaný koronavirem a onemocněl na COVID-19, před několika hodinami zemřel. Vyjadřujeme upřímnou soustrast jeho rodině a blízkým," uvedlo slovenské ministerstvo zdravotnictví na sociální síti.

 

Matovič je s výsledkem prvního plošného testování spokojený. Podívejte se na reportáž TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz