Fotbal

Jindra povede s Uhrinem rumunský tým CFR Kluž

Jindra povede s Uhrinem rumunský tým CFR Kluž

Český fotbalový trenér Aleš Jindra se stal novým koučem rumunského mistra a účastníka letošní Ligy mistrů CFR Kluž.

Dosavadní asistent Martina Haška u druholigového Sokolova Aleš Jindra převezme přípravu účastníka Ligy mistrů místo Itala Maurizia Trombetty. Klub to oznámil na svých internetových stránkách. Podle rumunských médií ale bude klub de facto vést Dušan Uhrin mladší, který letos trénoval rumunský Temešvár.

Jindra bude spolupracovat s Uhrinem mladším

Šéfové Kluže Uhrina angažovali jako poradce, trenérskou funkci obsadit nemůže, protože rumunská pravidla neumožňují, aby někdo během sezony vedl dva kluby. A Uhrin ještě na podzim působil v Temešváru. Rumunští novináři jsou přesvědčeni, že v létě už bude Uhrin hlavním trenérem a Jindra se přesune na místo sportovního ředitele.

"Detailní věci mého působení v klubu se teprve řeší, právě jsem na cestě," řekj Jindra.

Z druholigového Sokolova k účastníkovi Ligy mistrů

Aleš Jindra bude mít k dispozici také svého asistenta, kterým se stal Alin Minteuan, zatímco Horia Carlan bude trenérem brankářů. Pětatřicetiletý plzeňský rodák Jindra vlastní UEFA PRO licenci k trénování od 9. ledna minulého roku. V uplynulém roce dělal asistenta v druholigovém FK Baník Sokolov, který vedl jako hlavní kouč Martin Hašek. Ten na konci roku posílil realizační tým pražské Sparty.


Rumunský CFR Kluž byl účastníkem letošního ročníku Ligy mistrů. Ve skupině A změřili hráči Kluže síly s londýnskou Chelsea, italským AS Řím a francouzským Bordeaux. V prvním utkání Kluž zvítězila na půdě italského celku 2:1, v dalších zápasech už ale přidala jediný bod za bezbrankovou remízu s Chelsea. V konečném pořadí skupiny A obsadila Kluž čtvrté místo.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události