Tenis

Nadal v Dauhá skončil, Federer jde dál

Světová jednička Rafael Nadal překvapivě prohrál, světová dvojka Roger Federer naopak v turnaji pokračuje, stejně jako britský tenista Andy Murray.

Rafael Nadal, loňský tenisový mistr, nezvládl souboj s francouzem Gaelem Monfilsem. Ten Nadala porazil 6:4 a 6:4 a zajistil si tak postup do semifinále, kde se utká s Andy Roddickem, který porazil Victora Hanesca.


Stejně jako Hanescu si Rafael Nadal zbytek turnaje užije maximálně z tribuny. Šlo o čtvrtý vzájemný zápas Nadala a Monfilse a první ve kterém dokázal francouz zvítězit. Nadal na rozdíl od svých předchozích zápasů v Douhá nedokázal dát jediné eso, přičemž sám ztratil tři vlastní podání a odpálil deset vítězných míčků oproti Monfilsovým 35.

Nadal prohru uznal

"Hrál prostě lépe než já. Potřebuju strávit více času na kurtu. Zůstanu zde až do neděle a pak odletím do Austrálie. Nemám ze své hry špatný pocit, prostě jen potřebuju více zápasů," nedělal z porážky velkou vědu Nadal. Jeho přemožitel, jenž v Dauhá hrál před třemi lety ve finále, si svůj výkon velmi pochvaloval: "Nenechal jsem ho hrát. Myslím, že už byl v druhém setu trochu unavený. Chtěl bych se dostat mezi nejlepších pět hráčů na světě, ale musím pořád tvrdě makat a hrát takhle dál," svěřil se 14. tenista světa Monfils.

Federer postoupil přes Kohlschreibera

Ze spodní poloviny pavouka si jako první zajistil postup do semifinále druhý nasazený Švýcar Roger Federer, který ve dvou setech zdolal Němce Philippa Kohlschreibera. Ten se po rychle prohraném prvním setu v tom druhém herně vzchopil, ale ztratil ho nakonec ve zkrácené hře. Federerovým soupeřem bude Brit Andy Murray, který bez problémů přehrál Ukrajince Sergeje Stachovského.

Výsledky:


Muži - dvouhra:
Čtvrtfinále: Federer (2-Švýc.) - Kohlschreiber (8-Něm.) 6:2, 7:6(6), A. Murray (3-Brit.) - Stachovskij (Ukr.) 6:4, 6:2, Roddick (4-USA) - Hanescu (Rum.) 6:3, 6:2, Monfils (5-Fr.) - Nadal (1-Šp.) 6:4, 6:4.

Muži - čtyřhra:
Semifinále: Nestor, Zimonjič (1-Kan./Srb.) - Cerretani, Hanescu (USA/Rum.) 6:1, 6:7(8), 10:3, Lopez, Nadal (Šp.) - Santoro, Južnyj (Fr./Rus.) 1:6, 7:6(2), 11:9.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události