Fotbal

Necid si v CSKA vybral číslo 89, novým koučem je Zico

Nejlepší střelec podzimní části Gambrinus ligy Tomáš Necid se připravuje na své nové angažmá v Rusku. Trenérem CSKA byl jmenován Zico.

Na své první zahraniční štaci v CSKA Moskva bude na dresu nosit exslávistický útočník Tomáš Necid na fotbalistu netradičně vysoké číslo. "Vybral jsem si číslo 89, je to můj rok narození. Čtyřiadvacítka ani desítka nebyla,“ vysvětlila na pátečním setkání s novináři mladá puška.

Kapitán Slavie mu doporučil tvrdou dřinu

Mladý reprezentační útočník věří, že se v celku s velkou konkurencí v kádru prosadí. "Mám velká očekávání a budu se snažit v Moskvě prosadit. Velká konkurence byla i ve Slavii, takže se toho nebojím. O Rusku jsem mluvil s Erichem Brabcem, radil mi, ať makám a všechno ostatní vypustím. Musím myslet jen na fotbal,“ uvedl Necid.

Na to, co Necid dokáže, se můžete podívat na videu:

S velkými plány před ním zamířil do stejného klubu další nadějný český mladík Luboš Kalouda, příliš šancí předvést se ale zatím nedostal. "S Lubošem Kaloudou jsem ještě nemluvil, ale už to tam zná, takže doufám, že mi zezačátku pomůže a všechno mi ukáže,“ věří další talentovaný borec Necid.

Ruština se zlepšuje

Ten se na své angažmá v Moskvě připravuje i lekcemi ruštiny. "Dneska mám ještě poslední hodinu, něco rusky rozumím, ale zatím to není na žádnou plynulou mluvu. Do měsíce se to snad ještě zlepší,“ věří Necid.


Seznámení s novým prostředím ale čeká posilu klubu až za několik týdnů, do té doby totiž čekají CSKA soustředění mimo Rusko. "První dva měsíce létáme jen po soustředění. Až přiletím do Moskvy, budu si hledat nějaké bydlení, zbytek se teprve dozvím,“ prohlásil Necid. Podle slov jeho manažera Davida Nehody z agentury Nehoda Sport má tým CSKA zamířit na soustředění do Španělska. Další program ale ruský tým teprve upřesní.

Novým koučem byl jmenován Zico

Už je také jasné, koho bude muset Necid přesvědčovat o své platnosti pro tým. Novým koučem CSKA se stal pětapadesátiletý Brazilec Zico, který naposledy působil v uzbeckém klubu Bunjodkor, kde vypověděl smlouvu.


Na uvolněné místo kouče ruského vicemistra se uvažovalo také o Nizozemci Franku Rijkaardovi či Němci Berndu Schusterovi, nakonec ale dostal přednost brazilský odborník. Ten před mistrovským Bunjodkorem trénoval Fenerbahce Istanbul, v letech 2002 až 2006 vedl reprezentaci Japonska.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události