Fotbal

Šmicer o kondičních testech: Měl by jsi jít nadoraz, dokud nespadneš na hubu!

Fotbalisté Slavie Praha začali zimní připravu, která tradičně odstartovala obávanými kondičními testy na běžeckém pásu. Zúčastnit se museli všichni, bez výjimky, tedy i slávistická ikona Vladimír Šmicer.

Už při příchodu bylo na opoře Slavie jasně vidět, že testy doslova nesnáší. "Netěším se na tohle. To je laktát, což není o pomoc," řekla slávistická opora těsně předtím, než vešla do místnosti, kde probíhal obávaný test.Černý má rád kačenu se zelím

Během svátků stejně jako spoluhráči dietu rozhodně nedržel. "Tak jsme Češi, takže sem si dopřával všechno," řekl Šmicer, který se evidentně moc nežinýroval. "Dal jsem si prostě nějakou kačenu se zelím a s knedlíkem," potvrzuje Šmicrova slova jeho spoluhráč Jaroslav Černý.


Na otázku, do jaké míry se hráči prohřešili proti životosprávě, dostali odpověď záhy. Po zvážení, změření procentuálního poměru tuku k celkové váze a tlaku, už přišel na řadu obávaný kondiční test. "Jde o stupňovaný zátěžový test do odmítnutí. Začíná se na třinácti kilometrech v hodině a každou minutu se rychlost o jeden kilometr zvýší. Navíc se každých 20 sekund provádí záznam," popsal test kondiční trenér Jan Netscher.

Šmicer: Kondiční test bych nejraději zrušil, ale na přípravu v Krkonoších se těším

"Nejraději bych je zrušil," neskrýval své pocity ještě před začátkem Vladimír Šmicer. Testování začalo rozcvičením a rozběháním dvakrát po čtyřech minutách: první čtyřminutovka při rychlosti 11 km/h, druhá o dva kilometry rychlejší, to vše při pětiprocentním stoupání.


"Měl byste jít nadoraz, dokud nespadnete na hubu. Začíná to takovými těmi mravenci, kteří jdou od nohou, do rukou, a když už to máte v hlavě, tak prostě končíte," popsal velmi osobitým způsobem svoje bezprostřední pocity po absolvování těžké zkoušky Šmicer. Ten už se v tuto chvíli kupodivu těší na náročné soustředění ve Špindlerově Mlýně, kde se fotbalisté Slavie připravují na jarní část sezony již několik let.


"Po tom týdnu, co tam jsme, se cítím dobře. Samozřejmě to bolí, je to makačka, ale potom se cítí člověk silný, což je příjemné,“ řekl Šmicer, který se už nemůže dočkat, jak sedne v zasněžených Krkonoších na spinningové kolo. "Mám strach, že bych si na nich něco udělal. Spinning je pro mě lepší a navíc mě baví," řekl Šmicer.

Kdo nahradí útočnou sílu, kterou představovali Necid a Krajčík?

Náročné zimní přípravě v Krkonoších "unikli" Tomáš Necid, který přestoupil do CSKA Moskva, a Matej Krajčík, který bude zkoušet štěstí v italské Reggině. "Budeme muset najít jiný způsob, jak střílet góly, protože oba dva byli naši klíčoví hráči směrem dopředu. Bude teď na jiných hráčích, aby vzali odpovědnost na sebe. Zůstává tady Zdeněk Šenkeřík nebo Goce Toleski, kteří nám vyhráli titul už loni," myslí si populární "Štístko" Šmicer.

Slávisté si budou chtít napravit reputaci na halovém Víkendu šampionů

Směr Švýcarská bouda, která je tradičním útočištěm Slávistů během horské přípravy, naberou svěřenci Karla Jarolíma až v pondělí. Tým nyní čeká nabitý víkend, Slavia startuje v Tipsport lize a také v pražské O2 Aréně na halovém turnaji Víkend šampionů, kde loni skončila poslední. "Zvládnout náročný program nebude problém. Hráče rozdělíme s béčkem tak, aby všichni měli stejnou zátěž," řekl asistent trenéra Petr Vrabec.


Zápasy budeme vysílat  na stanici NOVA SPORT, finále uvidíte v neděli na Nově.

jvl, s přispěním Petra Suchoně, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události