Fotbal

Andres Iniesta je adept na nejdražšího hráče světa!

Andres Iniesta je adept na nejdražšího hráče světa!
Zdroj: oficiální zdroj

Londýnská Cheslea připravuje nejvyšší nabídku v historii za hbitého záložníka Barcelony.

Finanční krize? Ale kdepak... Fotbalové kluby budou v zimní přestávce opět utrácet. A nepůjde jen o drobné mince: Chelsea nabízí za Iniestu astronomickou sumu: miliardu a 380 milionů korun! A pozadu nezůstane ani Manchester City. Petrodolary majitelů Citizens do klubu vábí další a další hvězdy.

Přepíše Iniesta historické tabulky?

Anglický klub si vybral zadáka Barcelony jako spasitele, který pomůže vrátit svěřencům Scolariho ztracenou výkonnost. Už před dvěma roky projevila Chelsea zájem o čtyřiadvacetiletou hvězdu, údajně s nabídkou 42 milionů liber (1 miliarda a 260 milionů Kč), a v létě hodlá obnovit jednání o přestupu. Informaci přinesl britský deník Daily Mail.


Ovšem vedení španělského týmu očekává částku přesahující zatím nejdražší přestup, kdy Real Madrid v roce 2001 zaplatil 46 miliónů liber Juventusu za Zinedine Zidana. Bude Abramovič, který je momentálně až třetím nejbohatším majitelem fotbalového klubu, vysázet na dřevo tak vysokou částku?

Rozbije Abramovič prasátko?

Otázkou ovšem zůstává, kolik bude majitel Chelsea Roman Abramovič ochoten na nákup uvolnit. V současnosti totiž znovu uvažuje o koupi pravého záložníka, brazilce Dani Alvese. Chelsea odmítla zaplatit Seville za Alvese více jak 25,5 miliónů liber (765 miliónů korun) a Brazilec tak přestoupil do Barcelony. Katalánci tak teď počítají, že Alves půjde do Anglie výměnou za 28 miliónů liber.

jud, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události