Hokej

Slavia poslala obránce Nováka do Mladé Boleslavi

Hokejový zadák Jan Novák opouští kádr mistrovské Slavie a do konce sezony bude hostovat v Mladé Boleslavi.

Nováček z Mladé Boleslavi tak získal další posilu pro boj o záchranu a Slavii se zároveň sníží platový rozpočet.


"Rozhodli jsme se tak proto, že Honza po návratu k nám nepodával takové výkony, jaké jsme očekávali a které by odpovídaly výši jeho smlouvy," prohlásil kouč a generální manažer Slavie Vladimír Růžička.

Podobně se zachoval také další extraligový klub Zlín, když se vzdal služeb velezkušeného gólmana Igora Murína.

V Slavii ho čekají horší podmínky

Bývalý reprezentant Novák se vrátil do Slavie loni v lednu po roce a půl, který strávil v ruské Kazani, ve švédské Skelleftee a ve finském Kärpätu Oulu. "V Mladé Boleslavi bude do konce sezony, pak se uvidí co dál. Ale určitě u nás nebude hrát za těch podmínek, které v současné době má," dodal Růžička na adresu devětadvacetiletého obránce.


Ten by se po skončení sezony měl vrátit do Slavie, kde má smlouvu ještě na další ročník 2009/10. "Po sezoně jsem opět hráčem Slavie a asi to celé s hledáním působiště začne nanovo. Mluvit o odchodu je však ještě hodně předčasné," řekl Novák.

Novák nebyl ze změny nadšený

Jan Novák nebyl z přesunu nijak nadšený. "Neměl jsem zrovna moc na výběr. Jsem jeden z mnoha, které to potkalo, a tak to také beru. Prostě se nedá nic dělat, budu se teď snažit dělat všechno pro úspěšnou záchranu Mladé Boleslavi. Jdu naplno do každého zápasu, ať už je to v boji o titul nebo o záchranu," uvedl Novák.


Nemyslí si, že by prožíval úplně špatnou sezonu. "Určitě to mohlo být horší, zrovna tak ale i lepší," připustil Novák, který má na kontě z 37 zápasů 10 bodů za dva góly a osm přihrávek. V posledních dvou utkáních se v sestavě Pražanů neobjevil.


"Myslím si, že se to celé dalo řešit i jinak. Ale nechci se v tom nijak moc pitvat a komentovat i souvislosti, které mohou lidi napadat," dodal zkušený zadák, který byl dlouholetým přítelem Evy Růžičkové, dcery slávistického trenéra, s níž se nedávno rozešel.

Pomůže Novák Středočechům udržet extraligu?

Středočeši věří, že získání Nováka je pro ně dalším krokem k záchraně. "Od Honzy očekáváme, že u nás potvrdí hlavně svou přednost, jíž je hra v přesilovkách, hraje výborně na modré čáře. To je to hlavní, proč jsme sáhli zrovna po něm," uvedl kouč a sportovní ředitel klubu Jaromír Šindel.


V otázce možného trvalého zájmu o Novákovy služby i po skončení sezony nechtěl předbíhat. "Koukáme na to, co je teď. Včera jsme se odpoutali z posledního místa a chceme udělat všechno pro to, abychom zachránili extraligu. Pak je možné se bavit, co dál," řekl Šindel.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události