Hokej

Vyhozený Novák: Jdu do klubu, kde o mě stojí

ROZHOVOR: Jan Novák, který oblékal i reprezentační dres, přišel do Slavie se skvělou pověstí a velkým očekáváním. Nyní musí vzít zavděk příležitostí v Mladé Boleslavi.

Obránce Jan Novák měl ve Slavii jednu z nejvyšších smluv. Podle našich informací se jeho plat pohyboval těsně kolem částky 3,7 milionu korun za rok a díky tomuto platu patřil k nejlépe placeným hokejistum v O2 extralize. Trenér Vladimír Růžička ale rozhodl, že Novák se bude stěhovat do města automobilů.


Honzo, jak se těšíte na nové angažmá v Mladé Boleslavi?
Do Boleslavi se těším moc. Jdu do klubu, který o mě stojí a má ve mně důvěru. Slavia ji neměla…

Počítal jste se svým odchodem?
Ano, s odchodem jsem počítal. Zhruba před měsícem mi na Slavii řekli, že mi nevěří a chtějí mě poslat jinam. Že pro mne prostě není místo v sestavě. Zájemci o mé služby byli z extraligy i první ligy, rýsovala se také cizina, která ale bohužel nevyšla. Nakonec jsem si tedy vybral Mladou Boleslav.

Jak jste odchod ze Slavie vzal?
Je to hokej a v něm to takhle chodí. Beru to tak, jak to je. Nejsem první ani poslední, který si musel sbalit kufry a odejít.

Ve smlouvě není klauzule, která by vám zakazovala nastoupit proti Slavii. Nastoupíte tedy v pátek na jejím ledě? Byla by to opravdu pikantní konfrontace…
Nastoupit určitě chci. První zápas za Boleslav odehraji už zítra. Dopoledne absolvuji s týmem rozbruslení a odpoledne jedeme na zápas v Plzni.

V květnu ale budete opět hráčem Slavie, kde máte smlouvu i na příští ročník. Trenér Růžička nastínil, že kdybyste šel s platem výrazně dolů, vzal by vás zpět. Co na to říkáte?
Tak tohle jsem nezaregistroval. Kdybych s platem nemusel jít o tolik, o kolik mě tlačili, tak bych možnná kávnul (váhavě).

A už jste mluvil už s nějaký hráčem Boleslavi?
S hráčem ještě žádným. S trenérem Šindelem však ano. Řekl mi v kolik mám zítra přijet a takové ty ostatní základní věci. Ale s kým budu hrát v obranné dvojici, to jsme ještě neprobírali.

Jak se Vám vlastně na Slavii bude vzpomínat?
Na titul se samozřejmě bude vzpomínat krásně. Všechny kluky jsem tu znal, užil jsem si letní přípravu a start ligy. Pak přišlo období, kdy jsme měli malou krizi, ale teď už se nám zase daří. U toho já už ale nebudu. Tak to je a já na tom holt nic nezměním.


hum, hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události