Borna Čorič

Příběh mladíka Čoriče: Mike Tyson z Balkánu

Příběh mladíka Čoriče: Mike Tyson z Balkánu
Zdroj: isifa.com

Před zápasem nikdy nezapomene srovnat láhve s pitím na stejném místě. Při returnu stojí daleko za základní čárou, vyniká v defenzivě. Ale zároveň má skvělý servis, umí hrát celodvorcově a jeho backhand po lajně je technicky perfektní. Řeč není o kříženci Rafaela Nadala s Novakem Djokovičem, řeč je o chorvatském mladíkovi, který se jmenuje Borna Čorič.

V listopadu mu bude teprve osmnáct. A tenisový svět žasne, s jakým přehledem zvládá na kurtu psychicky vypjaté momenty. Loňský první hráč juniorského žebříčku a vítěz juniorky na US Open se nečekaně rychle dokázal přizpůsobit tenisovému světu dospělých. Už na antuce v Umagu, tedy na domácí půdě, došel do čtvrtfinále. A postup mezi posledních osm na podniku ATP slaví i tento týden v Basileji.


Čorič je hrdý na svůj původ, Chorvatsko reprezentuje v Davis Cupu, často na turnajích trénuje s kamarádem Marinem Čiličem. Přesto tráví většinu tenisového roku v Anglii. Trénuje totiž pod koučem Ryanem Jonesem v Middlesexu. A Britové se netají tím, že by rádi Čoriče "přetáhli". Jenže talentovaný Chorvat nechce z pochopitelných důvodů o změně občanství ani slyšet. Doma je i dál jedině v Záhřebu.


Kdyby se nevěnoval tenisu, prý by byl boxer. Obdivuje Mika Tysona, a na dvorcích často bojuje se stejnou zarputilostí i odhodláním. Čorič je sebevědomý a prohlašuje, že jediným cílem jeho kariéry je post světové jedničky. Až příliš velká podobnost s Novakem Djokovičem, nemyslíte? Ani balkánskou mentalitu Čorič nezapře, i když taky na svém chování na kurtu aktuálně tvrdě pracuje.


V současném tenisu je řada talentů - Kyrgios, Zverev, Thiem, Veselý.. a taky Čorič. Každý z nich má šanci prorazit. Ale nemá smysl strkat hlavu do písku - Čorič v posledních dvou letech hodil všem svým souputníkům rukavici. Zvednou ji?

Vojtěch Bidrman, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Borna Čorič

Důležité Události