Celá Austrálie se ponořila do smutku. Ve městečku Macksville měl pohřeb reprezentant v kriketu Philip Hughes. Zemřel minulý týden poté, co ho při zápase zasáhl míček do hlavy.
V Austrálii je kriket mimořádně sledovaný sport a když nešťastně zemřel reprezentant Philip Hughes, byla to rána pro všechny. Středečního pohřbu se tak zúčastnil například i australský premiér Tony Abbott.
Macksville je městečko, které má normálně necelé tři tisícovky obyvatel, ale na pohřbu jich bylo zhruba dvakrát tolik. Ti, kteří se nedostali přímo na obřad, sledovali přímý přenos na velkoplošných obrazovkách. Ten přenos ostatně běžel po celé Austrálii.
Rakev s tělem pětadvacetiletého hráče nesl táta, bratr a spoluhráči z reprezentace. Kapitán Michael Clarke skoro ani nemohl pronést smuteční řeč.
Hughes měl při zápase helmu, ale míček ho nešťastně trefil do nechráněného místa na hlavě a on potom zemřel v nemocnici. Pohřbu se účastnil i nešťastný hráč, který míč nadhazoval. Australští kriketisté hrají příští týden proti Indii a tam znovu uctí Hughesovu památku.