Igor Akinfejev

Pyro není zločin? Ruský brankař Akinfejev skončil v nemocnici

Akinfejev zasažen světlicí Zdroj: isifa.com

Obrovskou ostudou skončilo pro fanoušky Černé hory utkání kvalifikace o EURO 2016 s Ruskem. Díky výtržnostem bylo utkání hned dvakrát přerušeno a nakonec předčasně ukončeno.

Už v první minutě totiž domácí „fandové“ trefili světlicí do krku ruského brankaře Akinfejeva. Tento incident přerušil utkání zhruba na dvacet minut. Ruský brankař hřiště opustil na nosítkách s lehkými popáleninami a zamířil do nemocnice na ošetření. Do utkání tak nakonec musel zasáhnout druhý brankař Lodygin.

Jenže ani on zápas nedochytal. V 66. minutě byla nařízena penalta ve prospěch Ruska a to domácí fanoušci neunesli. Širokov sice penaltu zahodil, ale příznivcům Černé Hory v Podgorici to i tak nezabránilo ve vytvoření "pyrotechnického pekla". Když šel navíc jeden z hráčů pro míč, aby mohl rozehrát rohový kop, byl také zasažen předmětem z hlediště.

Rusové odmítli pokračovat ve hře a zamířili směr šatna. Černohorci se je snažili přesvědčit, aby se zápas dohrál. Byla z toho menší strkanice a německý sudí Aytekin utkání raději odpískal. Svůj názor na to má i trenér Ruska Fabio Capello, který nechápal, proč zápas pokračoval už po prvním incidentu s Akinfejevem, jelikož Rusové byli nuceni střídat jednoho z klíčových mužů sestavy. Ten byl navíc přímo ohrožen na zdraví.

„Čekali jsme na rozhodnutí delegáta. Když rozhodl, že se má pokračovat ve hře, vrátili jsme se na hrací plochu. Když delegát rozhodne, nemůžeme být proti. Museli jsme pokračovat,“ řekl trenér Ruska na tiskové konferenci.

Horkokrevní fanoušci svému týmu hodně zavařili. Utkání by dle všeho mělo být kontumováno ve prospěch Ruska 3:0. Mohla by také přijít pokuta či zavření stadionu pro diváky v dalším pokračování evropské kvalifikace. Boj o místo na EURO 2016 je v tuto chvíli pro Černohorce utopií. Na vedoucí Rakousko ztrácí 8 bodů, na druhé Švédsko 4 body. Pokud dojde opravdu ke kontumaci, vzdálí se i třetí Rusové na rozdíl třech bodů.