Beachvolejbal

Kiki čeká boj o Rio. Aby tam dostala parťačku, která ji odkopla

Kiki čeká boj o Rio. Aby tam dostala parťačku, která ji odkopla
Zdroj: Profimedia

Ještě nedávno jejich výkony obdivoval celý svět. Pak se ale Kiki a Maki dramaticky rozešly. Kristýna Kolocová už nechce, aby se jí familiárně říkalo Kiki, na kafi se svou bývalou parťačkou asi ještě nebyla. Jenže paradox situace je takový, že nakonec může bývalou spoluhráčku, která ji odkopla, do Ria poslat.

Český beachvolejbal má momentálně po rozpadu dvojice Kolocová-Sluková špatnou pozici. Podle výkonnostního koeficientu nemá vůbec pro ženskou beachvolejbalovou dvojici pro Rio postup zajištěný. O to se ještě bude hrát. Ale ani samotný pár číslo 1, který nyní tvoří Markéta Sluková s Barborou Hermannovou to asi sám není schopný zařídit. A tak bude muset spoléhat na pomoc dalších dvojic. Třeba páru Michaela Kvapilová - Kristýna Kolocová. Může se tedy stát, že se o postup Slukové bude rvát právě ta, kterou nechtěli. Kristýna Kolocová do Ria téměř jistě nepojede. "Je to smutný, ale je to realita věci," říká Kolocová v rozhovoru pro TN.cz.


"Šance na naší kvalifikaci do Ria nejsou téměř žádné, abych byla upřímná. Je spousta kritérií, která tým musí splnit a my nemáme ani to základní - to znamená, že každá z nás by měla odehrát aspoň 12 turnajů. Vypadá to, že tohle už opravdu nestihneme. Míša neodehrála ještě ani jeden. Já sice jo, ale to nic neřeší. Ale je to moje volba, že jsem si vybrala Míšu. Nebylo to kvůli blízké budoucnosti," popisuje. Kvapilová je v pořadí druhou hráčkou, která se představí po boku Kolocové po rozchodu hvězdného páru. Kristýna loni už vyzkoušela hru s Lenkou Háječkovou a byla úspěšná.
 

"My, pokud budeme českou federací zvolené jako druhý pár, tak budeme moci pomoct České republice to místo vybojovat. Samozřejmě, když to bude potřeba, tak se toho zúčastníme. Kdyby se zadařilo, tak to bude dobře i pro celou Českou republiku," říká sympatická beachvolejbalistka. Vypadá to, že vztahy jsou stále špatné. O Slukové ani slovo. Prostě Česká republika. Ale aby nebyly...


PSALI JSME

Související obsah


Na svou parťačku teď Kolocová čeká až do dubna. Sama zatím trénuje individuálně. "Samozřejmě, že to není ideální. Za normálních okolností by se tým připravoval spolu, ale my jsme s Míšou od sebe oddělené. Ona hraje šestkový volejbal v Německu, kde musí dohrát sezonu," vysvětluje jedna z nejlepších českých beachvolejbalistek.


Kolocová tak dře v na suchu a občas pro zpestření zajde na nějakou akci pro děti, tak jako byla ve středu na olympjiském pětiboji. "Je to situace, se kterou jsme počítaly a věděly předem. Já mám fyzickou přípravu, v posilovně, na písku, ale samozřejmě taky beachvolejbalové tréninky, různé sparingy," vypočítává.


O další olympiádě zatím jen sní. V roce 2020 se nejprestižnější sportovní akce světa uskuteční v japonském Tokiu..."Teď jsme začínající tým a budeme zjišťovat, čeho jsme schopné. Myslím, že za rok za dva zjistíme jak na tom jsme a jaké jsou reálné cíle. Teď nemůžu říct, že za pět let budeme v Tokiu. Ale nikdy neříkej nikdy," věří Kristýna Kolocová.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události