Fotbal

Tvrdé hodnocení po EURO: Češi schytávají nelítostnou kritiku!

Tvrdé hodnocení po EURO: Češi schytávají nelítostnou kritiku!
Zdroj: profimedia.cz

Pouť českých fotbalistů letošním Eurem ve Francii skončila už v základní skupině. Jestli ale něco fanoušky i experty zklamalo víc, než brzký konec, pak to byla předvedená hra. Zejména proto se na tým kouče Pavla Vrby po nepříliš vydařených výkonech valí nelítostná kritika. A o českém nároďáku se moc hezky nepíše ani v zahraničí. Média zařadila Vrbův výběr mezi suverénně nejhorší týmy.

Před startem šampionátu se často vzpomínalo na dvacet let starý turnaj v Anglii. Stejně jako v roce 1996 i letos odjel na EURO tým, který mohl spíše překvapit. Jenže zatímco v Anglii došlo mužstvo kolem kapitána Miroslava Kadlece, Pavla Nedvěda, Karla Poborského nebo Pavla Kuky došel senzačně až do finále, kde smolně prohrálo s Německem, letos byla jedna velká bída.


Po remíze a dvou porážkách skončili Češi ve skupině D poslední. Není divu, že hodnocení zahrnaičních médií jen nekompromisní.


Související obsah


Britský deník Guardian zařadil Vrbův výběr na 22. místo z celkových čtyřiadvaceti týmů na turnaji. "Fakt, že věčný náhradník v Arsenalu Tomáš Rosický byl jejich klíčovým hráčem, říká o tomto týmu hodně," hodnotí.

Zdroj: Profimedia


Lepšího hodnocení se reprezentanti nedočkali ani od Daily Mailu. Další britský deník přiřadil českému týmu na šestibodové stupnici známku E, tedy druhou nejhorší možnou. Pro srovnání - stejnou známku dostalo Švédsko. Hůře na tom byli podle listu už jen Rakušané, Ukrajinci a Rusové.


Související obsah


"Když mohli ukázat pokrok proti špatnému Turecku, zkazili to. Chyběla jim kvalita v útoku, v obraně nebyli dost silní. Zaslouženě končí na první překážce,"
shrnul Daily Mail.

Zdroj: profimedia.cz


Prestižní španělský deník Marca dokonce píše o vyřazení Čechů jako o konci jedné éry. "Získali jeden bod a opouští Francii s řadou otázek o budoucnosti týmu," komentuje český konec na turnaji.


Související obsah


Upozorňuje, že řada starších opor už ukončila, nebo zvažuje konec reprezentační kariéry. "České šance pro MS 2018 v Rusku, EURO 2020 a další turnaje se budou odvíjet od toho, jak trenér Vrba překlene propast po odcházejících lídrech," soudí Marca.

Zdroj: Profimedia


Tvrdou kritikou nešetřil ani komentátor americké televizní stanice ESPN. Na paškál si vzal zejména Jaroslava Plašila. "Vypadalo to, jakoby měl po většinu času cement v kopačkách." A nebyl to zdaleka jediný slabý článek v sestavě. "David Limberský zase neměl dost síly na výpady, David Lafata zase nedal za národní tým gól s výjimkou přáteláku s Maltou poslední dva roky."

isport.cz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události