Ve škole čelil šikaně, v životě pak vážné nemoci, se kterou stále ještě bojuje. To nejhorší však má Gino Odjick za sebou. Někdejší osobní ochránce hvězdného Pavla Bureho z Vancouveru promluvil v rozhovoru pro cbc.ca o tom, jak se dostal doslova hrobníkovi z lopaty, z vážného onemocnění.
Na 27. června 2014 Gino Odjick nikdy nezapomene. To byl den, který změnil hokejistovi, jenž vyrůstal v indiánské rezervaci Maniwaki, celý život. V ten den se totiž loučil bývalý kanadský tvrďák otevřeně se svým životem, jelikož dva měsíce před tím mu lékaři diagnostikovali ojedinělé smrtelné onemocnění, které se jmenuje amyloidóza.
Při tomto onemocnění se mění struktura některých proteinů, které se pak hromadí se na různých místech těla. Odjickovi se hromadily u srdce. "Zbývají vám poslední týdny, maximálně měsíce života," řekli někdejšímu ochránci Pavla Bureho doktoři.
"Z Vancouveru mě poslali domů do Ottawy, abych v klidu mohl umřít," řekl v šokující výpovědi Odjick. Kupodivu teď přišla skvělá zpráva. Ginovi Odjickovi zabrala v Ottawě experimentální léčba, alespoň prozatím. Podle lékařů hokejistovo srdce původně pracovalo jen na 18%. Po chemoterapii se mu ovšem činnost srdce zlepšila až na 65%.
Všechno vypadá mnohem pozitivněji, než na začátku. "Onemocnění mi ustupuje. Vypadá to, že je to na dobré cestě. Teď už jen musím věřit, že příštích 20 let od toho budu mít klid," dodal Odjick.