Beachvolejbal

FANTAZIE! Kolocová a Kvapilová jsou ve finále mistrovství Evropy

FANTAZIE! Kolocová a Kvapilová jsou ve finále mistrovství Evropy
Zdroj: facebook

Kristýna Kolocová válí i s novou parťačkou Michalou Kvapilovou. Na mistrovství Evropy v Lotyšské Rize si česká beachvolejbalová dvojice vybojovala postup do finále, když zdolala německý pár Chantal Laboureurovou a Julií Sudeovou 2:1 na sety.

O titul se od 15:15 SELČ svěřenkyně trenérky Lenky Háječkové utkají s další německou dvojicí Nadja Glenzkeová, Julia Grossnerová, která v semifinále vyhrála 2:0 na sety nad Polkami Jagodou Gruszczynskou a Kingou Kolosiňskou.

Hoidarová Kolocová v duelu proti Laboureurové a Sudeové skvěle zvládly úvodní set. Prohrávaly 0:3, ale výborně podávaly a Kvapilová byla nekompromisní v útoku. Od stavu 4:6 otočily po sérii pět míčů na 9:6 a od té doby už náskok udržovaly. V koncovce nedovolily komplikace a Kvapilová využila druhý setbol.

Ve druhém setu se opakoval vývoj z prvního. Kvapilová s Hoidarovou Kolocovou prohrávaly 0:3, ale druhá jmenovaná esem vyrovnala na 6:6. Pak vedly 12:10 a Němky přestaly podávat na Kvapilovou a začaly zasypávat servisem Hoidarovou Kolocovou. Změna soupeřkám vyšla, Češky přestaly bodovat a druhý set ztratily.

V tie-breaku se po krásné výměně a skvělému míči Kolocové dostaly Češky do vedení 4:3. Po chybě Sudeové a smeči Laboureurové do autu získaly náskok 7:4. Němky sice srovnaly na 8:8, ale v koncovce skvěle hrající Češky dominovaly. "Jsme nadšené, v sedmém nebi," radovaly se po využitém v rozhovoru na dvorci.

Ziskem medaile Hoidarová Kolocová s Kvapilovou navážou na Markétu Nausch Slukovou a Barboru Hermannovou, které loni vybojovaly stříbro.

Hoidarová Kolocová s Kvapilovou se můžou se stát prvními českými evropskými šampionkami po 19 letech. V začátcích ME zlato získaly Eva Ryšavá (dříve Celbová) se Soňou Novákovou (Dosoudilovou) v letech 1996 a 1998. Mezi muži vyhráli Marek Pakosta s Michalem Palinkem v roce 1996.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události