Beachvolejbal

To bude souboj: Kiki proti Maki a v Praze, zahrají si o sta tisíce!

To bude souboj: Kiki proti Maki a v Praze, zahrají si o sta tisíce!
Zdroj: Profimedia

Začátkem září se v rekreačním areálu ve Strašnicích uskuteční vrchol domácích soutěží beachvolejbalu. V Gutovce si o titul zahrají nejlepší české páry, které jsou navíc ve velké formě. Bude na vrcholu Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou nebo Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou? Zvládnou pozici favorita Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem? Prestižní turnaj UNIQA Mistrovství České republiky se rozehraje 1. září. Finále je na programu v neděli 3. září.

Daří se jim na zahraničních turnajích, dokáží porážet favorizované světové páry… Po nějaké době budou moct umění nejlepších českých hráčů obdivovat na vlastní oči také diváci v Praze. A to navíc v bouřlivé atmosféře! Nejlepších šestnáct dvojic si to rozdá o 200 tisíc korun a domácí titul. „Už dlouho tady nebyla beachvolejbalová akce takového formátu. Dokázali jsme najít pro UNIQA MČR termín, který nekoliduje s žádnou zahraniční akcí. Navíc naše páry dosáhly v letošním roce na fantastické výsledky, je pro ně prestižní vládnout také v České republice,“ tvrdil Vít Mařík, ředitel UNIQA Mistrovství ČR v beachvolejbalu.

Související obsah

Letošní sezona se dělí na tři vrcholy. Světový šampionát ve Vídni už proběhl, dělenou 9. příčku na něm vybojovala Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou. Na turnaji porazily navíc jeden z nejlepších párů světa – Brazilky Agathu s Dudou. Stejné místo na šampionátu v Rakousku získala také Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou. Ty si odvezly stříbrnou medaili z druhého vrcholu sezony – mistrovství Evropy v Lotyšsku. Hráčky předvedly senzační formu, ale nakonec ve finále podlehly německému páru Nadje Glenzkeové s Julií Grossnerovou. ME v Lotyšsku se nezúčastnil pár Hermannová - Sluková, které se z turnaje odhlásily kvůli zranění.

O to více se těší na třetí vrchol – domácí mistrovství. „Je moc hezké zahrát si doma. Nám se to bohužel příliš často nedaří, protože české turnaje téměř pokaždé kolidují se světovými,“ prohlásila Sluková, která upozorňuje, že český ženský beachvolejbal není jen o ní, Hermannové, Kolocové či Kvapilové. „Je tu Martina Bonnerová s Šárkou Nakládalovou, Magda Dostálová s Karolínou Řeháčkovou. Mláďata Sára Štochlová s Martinou Maxinerovou. Vybojovat zlato nebude rozhodně jednoduché.“

Také Kolocová se na mistrovství republiky, které ozdobí pražskou Gutovku první zářijový víkend, určitě těší. „Chceme se ukazovat také doma. Kvůli fanouškům a sponzorům. Turnaj má v našem kalendáři rozhodně smysl,“ dodala Kolocová. „Jen si vezměte evropský šampionát. Podpora z domova nám moc pomohla,“ děkuje. „Chceme potěšit oko každého diváka, který se na nás přijde podívat a samozřejmě bojovat o titul,“ dodává odhodlaně za celou dvojici.

Ve volnočasovém areálu Gutovka nepůjde o prvním zářiovém víkendu jen o beachvolejbal. Po celou dobu je připraveno mnoho akcí pro rodiny v rámci „Děti, zpátky do školy!“ Lákává bude Zumba zadarmo, jízdy na koloběžce, gumový squashový kurt a plno dalších aktivit, které areál Gutovka nabízí.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události