Beachvolejbal

Konec Kiki a Maki? Sluková po letech řekla, jak to opravdu bylo

Konec Kiki a Maki? Sluková po letech řekla, jak to opravdu bylo
Zdroj: Profimedia

Je to už dva a půl roku, kdy se rozešla jedna z nejvýraznějších dvojic českého sportu. Beachvolejbalistky Kiki a Maki spolu odehrály na plážových hřištích 10 sezón. Jenže v roce 2015 přišel dramatický rozchod. Po dlouhé době se o něm rozpovídala Markéta Sluková pro web Bez frází…

Kiki & Maki byla značka, která český beachvolejbal vyzdvihla do mezinárodních výšin jako nikdo z České republiky před nimi. Společně se znaly od 4. třídy základní školy. Volejbal v jednom týmu začaly hrát už ve 13 letech. Mezi beachvolejbalovou smetánku se společně probojovaly v roce 2005. A od té doby dosáhly na české poměry velkých úspěchů. Staly se mistryněmi Evropy do 23 let, dvakrát vyhrály mistrovství České republiky a na Letních olympijských hrách 2012 v Londýně dokonce obsadily 5. místo. Na světovém okruhu FIVB vyhrály tři velké turnaje.

Související obsahJenže všechno dobré jednou končí. Konec mezi kamarádkami byl ale hodně drastický. Dodnes si nemohou přijít na jméno, o kafi ani nemluvte. Kdy to vlastně celé začalo? V červnu roku 2015 prý Markéta Sluková pochopila, že musí přijít konec. Bylo to na mistrovství světa, když společně s Kristýnou Kolocovou hrály poslední zápas ve skupině proti Polkám. Češky už měly prakticky postup zajištěný. Šlo jen o výhodnější pozici ze skupiny.


Kdyby holky vyhrály, postupovaly by z prvního místa. „Ten zápas jsme začaly dobře. V prvním setu jsme vedly 16:12, jenže pak se ukázalo, že já i Kristýna řešíme něco úplně jiného než výsledek. Blbě se podívala. Divně se podrbala. Zvláštně se zatvářila. Někam si stoupla. Nebo nestoupla. Najednou mi bylo jedno, jak dopadneme. Byla to bezmoc. Skoro jsem si přála, abych blbě spadla a urvala si vaz v koleni, aby to už konečně skončilo. Prohrály jsme 0:2 a nedalo se na nás koukat,“ takhle popsala Markéta Sluková začátek rozpadu Kiki & Maki pro web Bez frází. V play off pak vypadly hned v prvním utkání s neznámými Maďarkami.


Jenže jak sama Sluková říká, bylo to jen vyvrcholení dlouhodobě divné atmosféry mezi kamarádkami. „Už pár měsíců před mistrovstvím světa 2015 jsme nebyly schopné normálně se bavit. Stejné to bylo i po osudovém zápase s Polskem. Sebrala jsem odvahu a řekla to konečně nahlas. To, co si podle mě všichni mysleli už dlouho, ale nikdo to nechtěl vyslovit první. “ popisuje vyhrocenou situaci na týmové poradě. „Všichni jen seděli se sklopenou hlavou a slzami v očích. Svým způsobem to byla úleva. Kristýna všechno odkývala. Neřekla skoro nic, jen dodala, že ji mrzí, že to tak prožívám,“ vyprávěla Sluková.

Související obsah


Sluková se dodneška nemůže vyrovnat s tím, jak rozchod mezi nimi probíhal. „Vše bylo vnímané a prezentované jako zrada. Jediný, kdo kdy mohl celou situaci uvést na pravou míru, byla Kristýna. Měla k tomu spoustu příležitostí. Doteď to neudělala. A vím, že to nikdy neudělá. Nechce, pozice kterou má, jí vyhovuje. Jsem ta vyšší. Ta, co žije s trenérem. Ta, která iniciovala konec Kiki & Maki, odkopla kámošku a za jejími zády si našla hned novou parťačku. Ta zlá. Kristýna je naopak malá zrazená chudinka s ukradenou olympiádou,“ dodává s trochou sarkasmu Sluková.


Na závěr ale přiznává, že z toho obě hráčky vyšly dobře. Značka Kiki a Maki vydělala velký obnos peněz a v současné době mají obě holky mají už jiné a kvalitní spoluhráčky. „Ať to vyzní jakkoliv, mám radost, že se jí v životě i ve sportu zase daří. Momentálně jsem ale moc hrdá a raněná na to, abych za ní šla a řekla, že to bude zase v pohodě,“ připustila Markéta Sluková.


Celý její otevřený pohled na kauzu rozchodu kdysi veleúspěšné dvojice Kiki a Maki najdete na webu bezfrazi.cz.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

PŘÁTELSTVÍ DEFINITIVNĚ V TROSKÁCH: Maki se vdala a Kiki nepozvala! Tohle si nezasloužila

bezfrazi.cz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události