Fotbal

To nešlo nedat! Sparťanky si šanci na Ligu mistryň zazdily samy

To nešlo nedat! Sparťanky si šanci na Ligu mistryň zazdily samy
Zdroj: Twitter

Proč odjely hráčky Sparty z Ajaxu smutné a s téměř nulovou vidinou postupu? Protože našly absolutní vrchol schopnosti nedat gól. Lucie Martínková totiž odmítla dát letenským šanci na postup a nskórovala z metru do prázdné brány.

Pro mužské hráče je skupina Ligy mistrů už dlouhá léta utopií. Naposledy si ji zahráli v sezóně 2005/2006. To ženská část týmu vloni postoupila do osmifinále a letos ji hned v prvním kole čekal těžký soupeř. Vítěz posledních dvou ročníků nizozemské ligy Ajax Amsterdam.


V prvním poločase měly více ze hry hráčky Ajaxu, přesto mohly jít do vedení sparťanky. Ve 27. minutě ale pálila Stašková do břevna. Góly tak padaly až v druhé půli. A jen do brány Sparty.


Za stavu 0:2 mohla vykřesat šanci Lucie Martínková. Ženy v rudých dresech krásně rozebraly obranu Ajaxu a hvězda letenských dostala přihrávku přímo na nohu metr před prázdnou bránu. Stačilo nastavit placírku a začít slavit. Místo toho si Martínková míč zpracovala a nechala si ho odkopnout vracející se obránkyní přímo do rukavic brankářky.


Místo radosti a nadějným výsledkem do odvety tak odjíždí sparťanky s krutou porážkou a výsměchem na internetu.
Odveta se odehraje na Letné 26. září.

hp, tn.cz / anš
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události