Dohra hromadné pozápasové bitky během galavečera UFC 229 v americké Las Vegas nebere konce. Šampion v lehké váze Khabib Nurmagomedov totiž oznámil, že pokud organizace potrestá jeho krajany, kteří se pustili do Conora McGregora, tak v UFC skončí.
Zubaira Tukhugov a Islam Makhachev si během Khabibova běsnění vlezli do oktagonu a pustili se do McGregora. Na to pochopitelně okamžitě reagovalo vedení UFC a prezident organizace Dana White prohlásil, že se postará o to, aby ani jeden z nich nemohl dále zápasit.
Takto napadli Conora McGregora v oktagonu:
Emoce sice opadly, ale skandál, který do té doby neměl v žádném sportu obdoby, se stále řeší a olej do ohně teď přilil i Khabib. Na svém instagramu vydal obsáhlé prohlášení a ve zkratce zmínil, že pokud jeho krajany vedení UFC vyhodí, on také skončí.
"Rád bych něco vzkázal UFC. Proč nevyhodíte kohokoliv, když jeho tým zaútočí na autobus a zraní několik lidí? Mohli klidně někoho zabít. Proč nikdo nereaguje na to, když urážejí moji zemi, náboženství, národ, rodinu?
Proč začali trestat můj tým, když se do sebe pustili oba týmy? Když řeknete, že jsem to začal já, tak nesouhlasím, protože jsem jen dokončil, co už začalo.
V každém případě mě potrestejde, ale Zubaira s tím nemá co dělat. Jestli jste si mysleli, že budu mlčet, tak jste se zmýlili. Zrušili jste Zubairovi zápas a chcete ho vyrazit, protože uhodil Conora. Ale nezapomeňte na to, že to byl Conor, který udeřil mého bratra PRVNÍ! Jen se podívejte na video.
Jestli ho vyrazíte, tak byste měli vědět, že o mě přijdete také. My v Rusku v tom nikdy nenecháme naše bratry samotné a já to pro svého bratra udělám. Pokud jste stále rozhodnuti ho vyhodit, nezapomeňte roztrhat i moji smlouvu, jinak to udělám sám.
A poslední věc. Klidně si nechte moje peníze, které mi dlužíte. Máte s nimi dost starostí a já doufám, že se jimi neudusíte. My jsme hájili naši čest a to je pro nás nejdůležitější. Dotáhneme to až do konce." napsal Nurmagomedov, jehož status naleznete níže.