Hokej

Posily pro hokejovou Keňu! Sny Afričanů plnili Crosby i MacKinnon

Posily pro hokejovou Keňu! Sny Afričanů plnili Crosby i MacKinnon
Zdroj: YouTube.com

Milují hokej, jenže nemají proti komu hrát. Uprostřed Afriky v Keni opravdu mají hokejové hřiště a dokonce sledují NHL. Ale teď se jim splnil sen. Vyrazili do Kanady a tam na ně čekaly úžasné nové dresy i noví slavní spoluhráči.

Řetězec kaváren a fastfoodů Tim Hortons má k hokeji blízko a rád pomáhá věcem, které mají smysl. Vždyť jej před půstoletím založil řízný zadák Toronta, jehož dres visí pod stropem arény Maple Leafs. 

Tentokrát si díky nadační akci prožili úžasné dobrodružství právě chlapíci z keňského Nairobi. Kromě výletu do Kanady na ně čekala pozvánka do hokejové kabiny, kde jim spadla čelist. Na skříňkách měli hokejisté z Afriky každý své jméno a připravenou výstroj včetně dresu a jmenovky.

"Je to sen, že jsme se podívali do Kanady, a i to, že si můžeme zahrát opravdový hokejový zápas,“ říkal kapitán Ben Azegere svým spoluhráčům v kabině. Společnost Tim Horton totiž proti nim postavila svůj tým.

Zdroj: facebook

Jenže pak se v kabině objevili ještě dva chlapi. A klukům z Afriky se rázem hrnuly slzy do očí. „Byl to Sidney. Když jsem viděl, jak můj oblíbený hráč vchází v keňském dresu do naší šatny, byl jsem v sedmém nebi,“ vypráví kapitán keňských Lions.


Společně s Crosbym se do zeleného dresu oblékl i další rodák z Halifaxu Nathan MacKinnon. „Nevěděl jsem, co od toho mám čekat, ale ti kluci na ledě vypadali opravdu dobře,“ neskrývala nadšení opora Colorada Avalanche. „Bylo skvělé vidět, jak jsou nadšení a ta jejich energie nás úplně nakazila,“ smál se MacKinnon.

Kanadský řetězec se rozhodl financovat keňskou mládežnickou ligu, takže hřiště v Nairobi rozhodně zahálet nebude. „Je to ta nejlepší zpráva. Já si vůbec nepomyslel, že by v zemi, jakou je Keňa, vůbec mohli vyrobit led,“ smál se Crosby.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události