Fotbal

Trenérka šokovala novináře: Hrače vybírám podle velikosti přirození

Trenérka šokovala novináře: Hrače vybírám podle velikosti přirození
Zdroj: Profimedia

Kam se na ní hrabe Jürgen Klopp. Ten si z novinářů často dělá srandu, to co ale předvedla fotbalová trenérka Imke Wubbenhorstová, to nemá obdoby.

Wubbenhorstová je trenérkou fotbalového BV Cloppenburgu, který hraje pátou německou ligu, jako koučka mužského týmu to ale nemá vůbec jednoduché. A ví to i novináři, kteří se jí zeptali, jestli má podmínku, aby byli hráči v její přítomnosti oblečeni.


„Pochopitelně ne. Jsem profesionálka,“ zaskočila je Wubbenhorstová. „Vybírám si hráče podle velikosti přirození,“ dodala se smíchem. I kvůli tomuto chování Cloppenburg angažoval na pozici hlavního trenéra právě jí.


„Hleděli jsme jen na kvalitu, ne na pohlaví,“ vyjádřil se k nové trenérce šéf klubu. Wubbenhorstová se k mužskému „A“ týmu přesunula od toho ženského. A teď ji čeká zatraceně těžký úkol. Udržet tým v páté nejvyšší lize. Cloppenburg je totiž na posledním místě.


S takovými otázkami ale ženská trenérka musí počítat. Rozhodně není první, komu se podobná situace stala. Své o tom ví i Švédka Pii Sundhageová, která zvládla dvakrát vyhrát s ženským týmem USA olympijské hry.


Té se zeptali, zda si myslí, že by mohla mít podobné úspěchy i s týmem mužů. No, když může vést Angela Merkelová Německo, proč bych to nezvládla já?“ odzbrojila novináře.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události