Rose Namajunas

UFC 237: Na nepřátelské území vyráží chladnokrevná šampionka

UFC 237: Na nepřátelské území vyráží chladnokrevná šampionka
Zdroj: Instagram

Brazilské prostředí se v celoročním kalendáři UFC vždy vymyká, obzvláště pokud jde o velkou kartu, jakou bezesporu je dnešní UFC 237. Proti sobě se postaví Jessica Andrade a Rose Namajunas!

Místní fanoušci prožívají snad všechny sporty, ale pokud jde o fotbal a bojové sporty, tam přitlačí ještě o něco více na pilu. Proto je každá zdejší návštěva společnosti vždy něčím výjimečná. U dnešního galavečera je to už jenom složením hlavní karty.


Na jejím vrcholu stojí dvě ženy, které si v kleci nebudou darovat vůbec nic. Vyzyvatelka Jessica Andrade možná ještě na včerejším ceremoniálním vážení doslova darovala své soupeřce a šampionce Rose Namajunas růži a objala ji, ale tím veškeré přátelství nebo krásná gesta končí. Na UFC 237 jde totiž o prestižní pás šampionky ve slámové váze.


Od doby, co padla Joanna Jedrzejczyk jako neohrožená šampionka, slámová divize se trochu více rozevřela. Její královnou je Rose Namajunas, která se moc s ničím nemaže. Když ji vadily vlasy při tréninku a zápasech, tak si prostě oholila hlavu. Když na ní Joanna vyjížděla s agresivním trashtalkem, předříkávala si Otčenáš a hleděla skrz svoji soupeřku, kterou pak dvakrát chladnokrevně porazila.


Svým přístupem si získala celou řadu fanoušků po celém světě. Každý o ní říkala, že právě ona je ta pravá „drsňačka“ a nemusí si vůbec na nic hrát. A pokud jsou zapotřebí další důkazy její tvrdosti, tak vězte, že si jako příští obhajobu titulu vybrala Brazílii, kde bude domácí hrdinkou její soupeřka, a to už chce opravdu velkou odvahu.


O to větší, když na druhé straně stojí Jessica Andrade. Bojovnice, která dříve bojovala v bantamové váze, ale od chvíle, co shodila do slámové váhy (o 9 kg méně), je prakticky nezastavitelná. Její síla není vůbec úměrná této divizi – hází si se svými soupeřkami, jako kdyby nic nevážily. Její postoj je nebezpečný, když stojíte přímo proti ní a moc se nehýbete. Andrade vypilovala všechny své předchozí slabiny, má mnohem větší výdrž a ještě k tomu není pro její soupeřky výhrou, když ji dostanou na zem, protože tam je schopná vás také ukončit, přestože v dnešním zápase bude proti sobě mít silnou sokyni co se týče submisí.


Rose Namajunas se tak dostává do podobné situace jako proti Joanně, když ji čelila podruhé. V odvetě byla vnímána taktéž jako outsider a všechny dokázala vyvést z omylu. I tady proti Andrade, která bude navíc doma, je spíše Rose tou bojovnicí, která má před sebou všechny překážky. Tento zápas má veškeré parametry hlavního taháku číslovaného galavečera UFC. Může skončit násilně před limitem, může to být válka po dobu 25 minut a Brazílie se klidně může dočkat dalšího šampiona.


Pozvánka na další vybrané zápasy z hlavní karty:

Jared Cannonier vs. Anderson Silva
legendární „Spider“ Silva se po delší době ukáže v domácí Brazílii, přestože už tam roky nebydlí a bude mít proti sobě neskutečně tvrdého soupeře, který si na jednom z největších šampionů všech dob bude chtít udělat jméno

Zdroj: Profimedia

José Aldo vs. Alexander Volkanovski
to samé platí i o tomto zápase. Legendární Aldo se ve své kariéře dokázal probrat a v posledních dvou zápasech předvedl vynikající výkony. Teď proti němu ale stojí bývalý hráč rugby, který je ohromným buldozerem ve všech svých utkáních a je mu úplně jedno, kolik dostane ran do hlavy. Jeho cílem je svého soupeře zlomit a přejet.


Přehled zápasů hlavní karty UFC 237:

Rose Namajunas vs. Jessica Andrade (slámová váha – ženy – titul)
Jared Cannonier vs. Anderson Silva (střední)
José Aldo vs. Alexander Volkanovski (pérová)
Thiago Alves vs. Laureano Staropoli (welterová)
Irene Aldana vs. Bethe Correia (catchweight do 141 liber – Correia převážila o 5 liber)
 

Hlavní kartu sledujte ŽIVĚ dnes v noci (ze soboty na neděli) ve 4:00 na Nova Sport 2.

Michal Petrgál, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Rose Namajunas

Důležité Události