Atletika

Výškař Bába věří, že ochrnutá dcera bude chodit! Ukázal dojemné fotky

Výškař Bába věří, že ochrnutá dcera bude chodit! Ukázal dojemné fotky
Zdroj: Profimedia

Příběh atleta Jaroslava Báby a jeho dcery, která se narodila s rozštěpem páteře a je částečně ochrnutá, dojal celé Česko. Někdejší reprezentant ve skoku do výšky poděkoval všem, kteří se jeho rodině snaží pomoci, a ukázal fotky, jak jejich malá Rebeka rehabilituje.

Bába prožil bohatou sportovní kariéru a patří k legendám české atletiky. Vždyť to byl on, kdo v roce 2004 na olympiádě v Aténách vybojoval pro Českou republiku bronzovou medaili.
 

Přestože už do výšky neskáče, život mu nastavil laťku hodně vysoko, protože jeho dcera přišla na svět předčasně a kvůli rozštěpu páteře podstoupila několik operací. Jára se svojí manželkou Martinou vše podrobně sepsali zde.

Související obsah

Protože jsou rehabilitace náročné nejen časově, ale i finančně, poprosil úspěšný olympionik o pomoc veřejnost a jeho přání sdílela například i další česká atletka Denisa Rosolová-Helceletová. A evidentně to funguje, a tak se Bába rozhodl ukázat, jak rehabilitace s dvouletou Rebekou vypadá.

"Je těžké popsat slovy, co teď pociťujeme. Moc děkujeme za vaši podporu, sdílení i příspěvky pro naší holčičku," napsal na svém facebooku a přiložil několik fotek své dcery, jak cvičí.

Jako každý úspěšný sportovec ví, že v životě je důležitá vůle a vytrvalost a stejně tak věří, že se výsledek dostaví a jejich dcera bude chodit. "Pevně věříme, že jí pomůže zlepšit zdravotní stav a snad v blízké době i postavit se na vlastní nožky,"dodal Bába.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události