Atletika

Překvapená Rosolová nemá slov! Částka pro Bábovu dceru jí vyrazila dech

Překvapená Rosolová nemá slov! Částka pro Bábovu dceru jí vyrazila dech
Zdroj: Profimedia

Denisa Rosolová-Helceletová jako první upozornila na trápení Jaroslava Báby a mezi Čechy vyvolala vlnu solidarity. Na účet bývalého výškaře, který se stará o ochrnutou dcerku, přistála během tří dnů neuvěřitelná suma.

V úterý se podělila stříbrná medailistka z mistrovství Evropy z roku 2012 o příběh svého kolegy Jaroslava Báby. Dojala tím nejen fanoušky atletiky, ale takřka celé Česko.
 

Na transparentní účet, ze kterého jdou peníze na rehabilitaci Rebeky, přišlo během pár dnů přes tisíc příspěvků a manželku desetibojaře Adama Sebastiana-Helceleta prozatímní částka dojala.

Související obsah

„Chtěla bych vám strašně poděkovat. Díky vám se podařilo vybrat neskutečných 1 100 000 korun a to je částka, se kterou jsem vážně nepočítala a ještě teď mám husí kůži,“ poděkovala fanouškům na facebooku.

Přitom to rozhodně není částka konečná. Výškař Bába loni sice ukončil aktivní kariéru, ale do historie české atletiky se nesmazatelně zapsal bronzovou medailí z olympiády v Aténách v roce 2004. Pokud byste chtěli malé Rebece pomoci finanční částkou, můžete ji zaslat na účet uvedený níže.

Transparentní účet České spořitelny:

Rebeka Bábová

4038394023/0800

IBAN: CZ66 0800 0000 0040 3839 4023

BIC: GIBACZPX

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události