Fotbal

První výhra nad Anglií od roku 1975! Skvělý výkon, lebedil si Šilhavý

První výhra nad Anglií od roku 1975! Skvělý výkon, lebedil si Šilhavý
Jaroslav Šilhavý Zdroj: profimedia.cz

Byl šťastný, přešťastný. Ještě aby ne, když jeho svěřenci porazili Anglii 2:1. Navíc v kvalifikačním duelu o EURO 2020 a také před domácími fanoušky v Edenu. I proto kouč národního fotbalového týmu Jaroslav Šilhavý zářil nadšením.

Vůbec poprvé v historii České republiky vyhráli čeští fotbalisté nad výběrem Albionu. S tou poslední (30. 10. 1975) je ta z pátečního večeru v hodně věcech dost podobná.

Tak zaprvé, také se zrodila v kvalifikaci o evropský šampionát. Tehdy před 44 lety bojovala Československá reprezentace o EURO 1976. Druhá shoda je, že duel měl stejný průběh. Tenkrát na Tehelném poli taktéž vedla Anglie 1:0, ale Zdeněk Nehoda a Dušan Galis skóre otočili.

Související obsah

Třetí shoda se týká střelce vítězného gólu. I pro Galise se jednalo o první reprezentační gól, stejně jako v Edenu pro Zdeňka Ondráška. A poslední shoda, ne tak důležitá, že se taktéž hrálo v říjnu.

Až mnoho shod na jeden duel. Proto se není čemu divit, že kouč Šilhavý byl skoro až dojatý. „Mám obrovskou radost, to nebudu popírat. Hráči zaslouží absolutorium. Předvedli skvělý týmový výkon. Každý na hranici svých možností. Jedině tak jsme mohli uspět. Jsem moc rád, že se nám povedlo vyhrát,“ pravil na pozápasové tiskové konferenci.

„Předvedli jsme skvělý výkon, nebyl to žádný zanďour. Hráli jsme aktivně. Myslím, že i takový tým jako je Anglie jsme dostali do ouzkejch. Hlavně v tom prvním poločase se nedostali vůbec do hry. Mimo penaltu skoro nic neměli. Asi takový náš výkon po zápase v Anglii (0:5) nečekali,“ dodal.

Související obsah

Sedmapadesátiletý kouč také vysvětlil, proč při střídání Patrika Schicka ukázal zrovna na nováčka Ondráška než na osvědčeného Michaela Krmenčíka. „Zdeňka znám (z Budějovic). Když přijel na sraz, už na tréninku se jevil velmi dobře. Přímočarý, padalo mu to do brány a byl pozitivní. Tyhle věci nám pomohly k rozhodnutí ho poslat na hřiště.“

„Vždycky to tak je, že když trenér pošle na hřiště nového hráče a ten dá gól, je to zlatá ruka trenéra. Paťa (Schick) už byl unavenej, tak proto tam šel Ondrášek. Možná, že by i Krmenčík dal góla,“ řekl Šilhavý, který si ale stále uvědomuje, že postup na EURO 2020 ještě jistý není.

„K postupu jsme udělali velký krok, ale musíme zvládnout listopadový duel proti Kosovu.“

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události