Fotbal

Hrdina Ondrášek. Od problémů s automaty až do reprezentace

Hrdina Ondrášek. Od problémů s automaty až do reprezentace
Zdeněk Ondrášek po zápase s Anglií Zdroj: profimedia.cz

Výstižně řečeno se dá páteční zápas s Anglií z pohledu Zdeňka Ondráška popsat takto: Viděl, přišel, rozhodl. Český útočník zasáhl do kvalifikačního zápasu o mistrovství Evropy 2020 s Albionem v 65. minutě a o dvacet minut později rozhodl o vítězství 2:1. Kde se ale třicetiletý forvard vzal?

Ondrášek pochází ze Strakonic a je odchovancem Českých Budějovic. V jejich dresu také v sezoně 2006/07 nakoukl do nejvyšší české ligy. Tehdy na jedenáct minut naskočil do duelu proti Teplicím (1:2).

Ligu ale začal hrát pravidelně až o tři roky později. Do té doby hrál za juniorské mužstvo a také si odbyl hostování v druholigové Čáslavi. V sezoně 2010/11 se také poprvé setkal s Jaroslavem Šilhavým, protože tehdy vedl České Budějovice a Ondrášek pod ním hrál.

Související obsah

V hlavním týmu jihočeského celku si nakonec odkroutil tři sezony s vizitkou 22 gólů v 70 zápasech. Ondrášek totiž zvolil netradiční řešení. V březnu 2012 odešel do norského Tromsö na hostování a v srpnu téhož roku už na sever Evropy přestoupil.
 

Komentář Zdeňka Ondráška k utkání s Anglií:


 

Důvod jeho odchodu nebyl jenom sportovní. Ondrášek měl také menší závislost na herních automatech a přestup do jiného prostředí mu mohl od závislosti pomoci. To se také stalo.

Při své první sezoně ukázal, že střílet góly umí. Hned se stal nejlepším střelcem ligy se 14 brankami. V Norsku nakonec strávil necelé čtyři roky a nastřílel 46 branek! V lednu 2016 zamířil do polského Krakova.

Související obsah

I u našich sousedů prokázal svůj střelecký instinkt. Sice se mu už tolik nedařilo, ale 20 gólů v 66 střetnutích je pořád dobrá vizitka.

Na konci minulého roku ohlásil další změnu angažmá. Tentokrát si ho vyhlédl Dallas v americké MLS. Zde se zprvu musel aklimatizovat a do zápasů chodil jako střídající hráč. V posledních týdnech ale chytil parádní formu. Za sedm zápasů nastřílel sedm branek a jeho fazony si všiml i kouč Šilhavý, který ho nominoval do národního týmu.

Související obsah

V něm si Ondrášek v pátek odbyl debut a hned pomohl skolit dosud neporaženou Anglii. Navíc ve třiceti letech, čili ve věku, kdy se v reprezentaci moc premiéra nezažívá.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události