Fotbal

Je to pro nás budíček, přiznal Kane. Češi hráli skvěle, uznal kouč Albionu

Je to pro nás budíček, přiznal Kane. Češi hráli skvěle, uznal kouč Albionu
Zklamaný Harry Kane Zdroj: profimedia.cz

Po deseti letech prohráli v kvalifikačním zápase o mistrovství Evropy či světa. Fotbalisté Anglie byli po porážce s Českem 1:2 v Edenu hodně skleslí. „Je to budíček,“ pravil jediný střelec Albionu Harry Kane.

Jejich dlouhá šňůra skončila. Po 44 utkáních poznali, jak chutná porážka. Angličané si tak zatím nezajistili postup na EURO 2020 a v Bulharsku mají, co napravovat.
 

„Je to jednoduché, prostě jsme nebyli dost dobří. Snažili jsme se změnit hru a ve druhé půli jsme začali mnohem lépe. Měli jsme pár dobrých šancí, ale taky jsme Čechy hodněkrát pustili,“ konstatoval kouč Albionu Gareth Southgate.

Související obsah


 

„Čechy jsme rozhodně nepodcenili. Češi hráli skvěle, což mě nepřekvapilo, protože mají skvělé hráče, a navíc byli výjimečně motivovaní," dodal.
 

V podobném duchu hovořil i útočník Harry Kane, který ve 4. minutě proměnil pokutový kop a Anglie vedla. „Je to budíček. Byli jsme nedůslední, nepohybovali jsme se tak rychle jako obvykle. Každý zápas v Evropě je obtížný. Češi měli v zádech publikum. A hřiště občas při venkovních zápasech není ve stavu, aby na něm bylo snadné hrát. Ale to není omluva.“

Související obsah


 

K výsledku se také na Twitteru vyjádřil bývalý anglický fotbalista a v současnosti spolupracovník BBC Gary Lineker. „Jednou za deset let se nedívám na kvalifikační zápas a takhle to dopadne.“
  

Angličané ale stále skupině A vévodí. Nicméně před Českem už jen o skóre. Třetí Kosovo, které má zápas k dobru, ztrácí čtyři body.

Související obsah


 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události