MMA

Klidně tě zmlátím v rodné Číně! Vzkázala Joanna šampiónce do 52 kg

Klidně tě zmlátím v rodné Číně! Vzkázala Joanna šampiónce do 52 kg
Joanna Jedrzejczyk | Zdroj: Profimedia

V UFC se schyluje k další titulové bitvě. Tentokrát si jdou po krku zápasnice strawweight, váhy do 52 kg. Joanna Jedrzejczyk vyzvala čínskou šampiónku a je odhodlaná si znovu nasadit titulový pás. Jejich vzájemné provokace komentoval i prezident Dana White.

Joanna Jedrzejczyk (16-3-0) po vítězství v pěti kolové bitvě nad Michelle Waterson (17-7-0) na UFC Fight Night 161 ostře vyzvala úřadující šampiónku. „Kdekoli, kdykoli. V Bangkoku, na Srí Lance, ve Varšavě, v Torontu je mi to jedno. Klidně přijedu do Číny a tam z ní vymlátím duši,“ vzkázala první polská UFC šampiónka soupeřce Zhang Weili (20-1-0).

Držitelka titulu prvně duelem nebyla moc nadšená, ale vše se změnilo. „Ona vypadá dost naštvaně. V pohodě, ona se zklidní,“ vyjádřila se Weili na svém Instagramu. Celou situaci sledoval i prezident UFC. „Tohle bude hodně zábavný souboj,“ komentoval Dana White, který souboj podpořil.

Zdroj: Profimedia

Není jisté kdy, ani kde, ale vedení nejprestižnější organizace i obě zápasnice s tím souhlasí. Fanoušci MMA tak můžou očekávat v roce 2020 další vyhrocený duel o titul.

Související obsah

Joanna už titul získala v roce 2015 a držela jej až do prohry s Rose Namajunas o tři roky později. Pak zkusila získat pás i o kategorii výše, ale tam ji zastavila Valentina Shevchenko. Naposledy předvedla krvavou bitvu s Michelle Watersonovu a vítězstvím oslavila návrat do váhy 52 kg. „Chci být znovu šampionkou, Shazování šlo lehce a jsem nadšená vstoupit do oktagonu s Weili Zhang,“ řekla serveru MMA Fighting.

Související obsah

Nicméně Zhang nebude pro Polku lehký oříšek. Ve své kariéře prohrála jen svůj první profesionální zápas v roce 2013. Od té doby oktagonu dominuje. Naposledy obhájila titul proti Jessice Andrade, kterou ukončila po 42 vteřinách.

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události