Hokej

Pořádný trapas! Rusové pustili našim hokejistům kazašskou hymnu

Ruští pořadatelé si na hokejovém turnaji Channel One Cup uřízli pořádnou ostudu. Před zápasem mezi Českem a Švédskem totiž našim hokejistům pustili špatnou hymnu. Místo první sloky písně „Kde domov můj“ tak moskevskou halou zněla hymna Kazachstánu. Organizátoři se za svůj trapas následně omluvili.

Češi mohli ve třetím zápase na moskevském turnaji bojovat ještě o vítězství, proti však byli silní Švédové. Českou reprezentaci navíc nemohla namotivovat ani česká hymna, kterou ruští pořadatelé zaměnili za kazašskou.

Související obsahTrenér Říha v tu chvíli na střídačce ironicky kroutil hlavou a zmateně koukali i samotní hráči. Ruským organizátorům se následně nepodařilo zmíněný přehmat zachránit a správnou hymnu tak českému týmu nezahráli. Jejich neschopnost tak nejlépe vyřešili čeští fanoušci, kterých do moskevské VTB Areny přijelo sice jen několik desítek, přesto dokázali hlasitým zpěvem zazpívat slova z textu od Josefa Kajetána Tyla.

Související obsahČeši i přes diváckou podporu svému severskému soupeři nakonec podlehli 1:3 a na Channel One Cupu tak skončili poslední. Z vítězství se v rámci turnaje Euro Hockey Tour radovali Švédové.

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události