MMA

Pešta chce zápasit v polotěžké váze. Klidně se postaví Terminátorovi

Pešta chce zápasit v polotěžké váze. Klidně se postaví Terminátorovi
Karlos Vémola a Viktor Pešta Zdroj: profimedia / koláž tn.cz

Bývalý reprezentant České republiky v UFC Viktor Pešta momentálně lečí zlomenou čelist. Nicméně už myslí na budoucí kroky své kariéry. V kleci by se chtěl potkat s českým Terminátorem Karlosem Vémolou.

Na galavečeru Oktagon 15 prohrál titulový souboj s Michalem „Černovousem“ Martínkem (8-1-0). Pešta 15-6-0) v prvním kole inkasoval sérii tvrdých úderů, které mu zlomily čelist a zápas musel vzdát. Zranění se dobře hojí, a tak zápasník už vyhlíží příští duel.
 

Už před posledním zápasem zvažoval přestup do nižší, polotěžké váhy (do 93 kg). V roce 2020 chce tento krok uskutečnit. V rozhovoru pro RP Records nastínil proti komu: „Asi budu pokračovat do polotěžké váhy. Já bych o zápas (s Vémolou) pořád stál. Oba jsme prohráli, tak by to dávalo smysl. Je to na Karlosovi, ten říkal, že chce do osmdesát čtyřky. A je to hlavně na Ondrovi Novotném. Uvidíme. Myslím, že by to bylo hezké.“

Zdroj: Profimedia

Případný zápas s Karlosem Vémolou (27-6-0) byl zmiňován už dříve. Český Terminátor se původně výzvě smál, neboť Peštova slova o zhubnutí z těžké váhy nebral vážně. Teď je jiná situace a je možné, že fanoušci česko-slovenské MMA organizace uvidí souboj dvou bývalých UFC bojovníků.

Související obsah

Karlos Vémola měl za svou metu, dostat se zpět do UFC. Vstupenkou měla být porážka slovenské MMA ikony Attily Végha (33-9-0). Nicméně zápas století na Oktagonu 15 prohrál v prvním kole a jak sám řekl, sen se mu rozplynul. Po prohře podstoupil operaci ramene a během rekonvalescence si určil nový cíl. Tím je odveta.

Související obsah

Duel s Peštou by tak mohl být pro Karlose atraktivní možností, jak se přiblížit k vysněné odvetě a ukázat, že v kleci je pořád nebezpečný. Teprve se uvidí, co promotéři OKTAGON MMA přichystají pro své bojovníky v roce 2020.

Související obsah


 

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události