Hokej

Gólman Bartošák hlásí návrat! Mám chuť zase makat, hecuje se

Gólman Bartošák hlásí návrat! Mám chuť zase makat, hecuje se
Zdroj: Profimedia

Ta zpráva tehdy způsobila v českém hokejovém prostředí doslova šok. Zkušený gólman s reprezentačními zkušenostmi, který měl být jasnou jedničkou v Třinci, ohlásil přerušení kariery. O psychických problémech Patrika Bartošáka věděl v tu dobu málokdo. Pak se však objevily i problémy s alkoholem a Třinec musel šestadvacetiletého hokejistu vyhodit. Sám brankář se k celé situaci ovšem postavil čelem a rozhodl se jí řešit. O svém momentálním stavu se vyjádřil i pro server hokej.cz.

„Bojuji s psychickým onemocněním, které jsem bohužel řešil v kombinaci s alkoholem. Dočasně přerušuji kariéru a podstoupím léčbu," s těmito slovy se zhruba před šesti týdny Bartošák svěřil do médií. Věděl, že pokud se chce vrátit ke svému milovanému hokeji, musí se začít léčit. Vyhledal tak pomoc na specializované klinice a začal striktně dodržovat léčebné metody.

Související obsahNyní to vypadá, že po měsíci a půl jsou hlavní problémy zažehnány.  „Věřím, že nejhorší mám za sebou. Od lékařů jsem dostal souhlas, že mohu začít trénovat,Cítím se velice dobře, věřím, že mi léčba pomohla. Na spoustu věcí se teď dívám jinak. Pevně věřím, že špatné období je definitivně za mnou, " popsal pozitivně svůj aktuální stav.

Související obsah

Patrik Bartošák také začal trénovat s juniory ve Vítkovicích. „Bylo to fajn, i když je jasné, že potřebuju čas, ale mám ohromnou chuť zase makat. Hokej mi hrozně chyběl," dodává odhodlaně s dodatkem, že stále věří v návrat mezi tři tyče na profesionální úrovni, a to ještě v letošní sezoně.

Související obsah

Otázkou je, kde by Patrik Bartošák případně zakotvil. Třinec, se kterým se sice rozešel po vzájemně domluvě v dobrém, si mezitím našel náhradu a přivedl neméně zkušeného Jakuba Štěpánka. „Uplynulé týdny pro mě byly těžké. Teď se vracím k hokeji a mám jediný cíl – znovu chytat! K věci se dál nebudu nikde vyjadřovat. Soustředím se jen na to, co mě žene dopředu," uzavírá brankář.

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události