Fotbal

Obránce Karviné přiznal simulování, pak schválně zahodil penaltu

Tak takové gesto fair play se jen tak nevidí. Obránce Karviné Milan Rundič však ukázal, že tyto pravidla ctí a předvedl v rámci zimní Tipsport ligy krásné gesto. Po sporné penaltě totiž odmítl skórovat a jeho Karviná tak pouze remizovala s Baníkem Ostrava 1:1.

Kuriózní chvíle přišla v 51. minutě. Rundič velmi ochotně spadl po souboji s ostravským protihráčem a rozhodčí bez váhání fouknul do píšťalky. Míč si vzal následně k penaltovému puntíku přímo faulovaný srbský fotbalista.


Rundič však pravděpodobně začal zpytovat svědomí za předchozí penaltový zákrok, který trochu přihrál a rozhodl se tak, že celou situaci vyřeší šibalsky. Udělal si dlouhý rozběh, aby následně míč vrátil lehkou placírkou brankáři Baníku. Krásné gesto tak bylo na světě a uznale mu zatleskali nejenom přítomní fanoušci, ale i samotní hráči.
 

Související obsah

Karvinou navíc tato kuriózní situace pravděpodobně stála vítězství. Slezský klub sice vedl ještě před penaltou 1:0, pak ale další branku i zásluhou Rundiče nepřidal a Ostrava nakonec srovnala díky jinému penaltovém zákroku na druhé straně. Janečka totiž podrazil Smolu a mnohem evidentnější odpískaný pokutový kop proměnil stoper Baníku Stronati, čímž srovnal na 1:1.
 

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události