MMA

Cerrone z klece odešel pořádně zmlácený. Zápasit nebude půl roku

Cerrone z klece odešel pořádně zmlácený. Zápasit nebude půl roku
Conor McGregor níčí Kovboje | Zdroj: Profimedia

Na galavečeru UFC 246 odešel Donald “Kovboj“ Cerrone z klece s pořádným výpraskem. Conor McGregor ho při svém návratu vyřídil za pouhých čtyřicet vteřin. Kromě prohry si odnesl i několik zlomenin v obličeji. Kvůli zranění nemůže šest měsíců zápasit.

Hlavní zápas McGregor vs. Cerrone trval necelou minutu. Kovboj během krátkého představení nedal jedinou ránu, pouze se pokusil o kop, který soupeř zblokoval. Nicméně sám inkasoval pořádné rány. Irský ranař ho v úvodu trefil čtyřmi údery ramenem, následoval kop na hlavu a pak zmateného Donalda zasypal pěstmi.
 

Už údery ramenem způsobily drtivé škody na Cerronově obličeji. Nevadská státní atletická komise zveřejnila po galavečeru oficiální medicínskou zprávu. Veterán UFC utrpěl zlomeninu nosu a nadočnicových oblouků. Kvůli zranění dostal zákaz zápasení do 17. července 2020.

Takto McGregor zlomil Donaldovi kosti v obličeji:


 

„Nikdy jsem podobné údery neviděl. Napálil mi nos a já začal krvácet. Dostal mě. Pořádně mi naložil a pak mě kopl do hlavy. Nakopal mi zadek dost brzo. Ale miluju to a nepřestanu zápasit,“ řekl Cerrone po zápase o inkasovaných úderech.

Ačkoli rozhodně neplánuje ukončit kariéru, na návrat do klece si bude muset chvíli počkat. Naštěstí doktoři v UFC často zkrátí původní suspendaci, pokud se bojovník rychle uzdraví.

Související obsah

Cerrone prohrál další ze svých velkých zápasů, možná i ten největší celé kariéry. Ale i tak zůstává v UFC držitelem několika rekordů a od fanoušku sklízí respekt.

Navíc si za zápas s Conorem McGregorem přijde na 4,5 milionů korun. Kovboj má tak čas i prostředky na to, aby se chvíli plně věnoval milované rodině.

Související obsah


 

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události