MMA

Francie začala s legalizací MMA. Ngannou už plánuje UFC v Paříží

Francie začala s legalizací MMA. Ngannou už plánuje UFC v Paříží
Francis Ngannou je potěšen legalizací MMA ve Francii Zdroj: Profimedia

Velká zpráva pro svět bojových smíšených umění. Francie je jednou z posledních zemí, kde není MMA legální, nicméně s roční prodlevou se věci daly do pohybu a Francouzská boxerská komise převezme prvotní fáze procesu legalizace tohoto kontaktního sportu.

Původně se MMA mělo ve Francii legalizovat už v roce 2019, nicméně proces byl o rok odložen. Začátkem roku 2020 se situace rozpohybovala k radosti všech fanoušků bojových sportů. Ministryně sportu Roxana Maracineanu pověřila boxerskou federaci, aby dohlédla na postupné začlenění MMA.

 

„Na základě žádostí a analýz všech relevantních informací od různých bojových federací, jsme usnesli oficiální ministerské rozhodnutí. Sport MMA převezme Francouzská boxerská federace,“ oznámila Maracineanuová. Jedná se o první krok. Federace bude smíšená bojová umění zastřešovat pouze po dobu dvou let.

Související obsah

Rozhodnutí francouzského ministerstva posvětila i Mezinárodní MMA federace. „Jsme potěšení, že boxing bude partnerem MMA ve Francii. Navíc věříme, že díky spolupráci těchto dvou sportů MMA ukáže svou kulturu a správné hodnoty. Zvláště v edukativních programech pro atlety a trenéry.“ Řekl prezident Kerrith Brown.

MMA tak bude v začátcích těžit z dobře vyvinuté struktury profesionálního a olympijského boxu. Spolupráce pomůže rychlejšímu rozvoji a rozšíření fanouškovské základny. Kamerunská hvězda v UFC Francis Ngannou, který má silné vazby na Francii, by dokonce rád uspořádal galavečer nejprestižnější MMA organizace v Paříži. 

Související obsah

Na podzim 2019 si vyměnil pár slov s Alexanderem Volkanovem. Navzájem se vyzvali a padla i možnost utkat se i v hlavním městě Francie. "Co takhle si to rozdat v Paříži v březnu? Před tvým publikem," napsal Volkanov. "V Paříži nebo zítra v telefonní budce. Hlavně tentokrát podepiš smlouvu," odpověděla těžká váha svému rivalovi.

Související obsah

Francie zakázala MMA v roce 2016. Tento bojový sport je v zemi povolen pouze s upravenými pravidly. Například jsou zakázaný údery na zemi. Nicméně teď to vypadá, že se evropská země brzy dočká plnokontaktní verze.

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události