MMA

Koronavirus zasáhl UFC šampionku! Snaží se opustit rodnou Čínu

Koronavirus zasáhl UFC šampionku! Snaží se opustit rodnou Čínu
UFC šampionka Weili Zhang | Zdroj: Profimedia

Nebezpečí šířícího se koronaviru zasáhlo i UFC šampionku Zhang Weili. Čínská zápasnice se na první obhajobu titulu připravuje v hlavním městě Pekingu, nicméně kvůli narůstajícímu ohrožení se její tým chystá přesunout do USA. Odletu brání získaní víz.

Zhang (20-1) se má 7. března postavit polské vyzyvatelce Joanně Jedrzejczyk (16-3). Její domovinu sužuje epidemie koronaviru, před kterým varují všechny světové zdravotní organizace. Kvůli narůstajícímu počtu nakažených v Pekingu se tým UFC šampionky rozhodl přesunout závěr přípravy do Las Vegas.
 

Přitom ještě na konci ledna její tým vydal zprávu, že vir její přípravu nezasáhl. „Weilin tréninkový kemp není epidemií vůbec ovlivněn,“ informoval manažer Brian Butler. Kvůli zhoršení situace šampionka změnila názor a rozhodla se raději domov opustit.

Zdroj: Profimedia

Weilin manažer informoval o snaze urychleně přesunout svou svěřenkyni na bezpečnější místo, aby nebyla ohrožena její kariéra. „Jsem v kontaktu s UFC a snažíme se celý proces urychlit. Organizace tvrdě pracuje na preventivních opatřeních pro celý Weilin tým,“ komentoval Butler plány přemístit čínskou MMA hvězdu do USA.

Související obsah

Nicméně jejímu přesunu brání získaní cestovních víz. Čína je ohniskem epidemie a Světová zdravotní organizace doporučuje omezit veškerou migraci. Dokonce se celosvětově ruší lety, které byly plánované přes koronavirem zužovanou zemi.

Zdroj: Profimedia

Není to poprvé, co se MMA zápasnice Zhang Weili s koronavirem potýká. Její soupeřka Joanna použila epidemii jako nástroj svého trash-talku. Tehdy se čínská bojovnice do své rivalky tvrdě obula a připomenula jí z jak závažné situace si dělá legraci.

Související obsah

Pokud přípravy půjdou podle plánu, Zhang se utká s Jedrzejczyk o titul slámové váhy (do 52 kg) na UFC 248. Do klece nastoupí v druhém hlavním zápase před duelem Adesanya vs. Romero. Na stejném galavečeru se má objevit i činský bijec Li Jingliang (17-5), který se potýká s podobným problémem jako šampionka.

Související obsah


 

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události