MMA

Manažer Chabiba nazval Conora dě*kou. Pak řekl, co chybí k odvetě

Manažer Chabiba nazval Conora dě*kou. Pak řekl, co chybí k odvetě
Ali Abdelaziz a Conor McGregor | Zdroj: koláž tn.cz

Odveta Chabib vs. McGregor je nejdiskutovanější zápas ve světě MMA. Je to ten zápas, který se musí stát! Je důležitý pro odkaz obou zápasníků a chtějí ho vidět fanoušci i prezident UFC. Nicméně cesta k němu je dlouhá a tým neporaženého Dagestánce si není jistý, že si ho Ir zaslouží. Manažer šampiona lehké váhy Ali Abdelaziz Conorovi udělil radu, jak vytoužený duel získat.

Prezident UFC Dana White řekl, že pokud Conor porazí Kovboje a Chabib v dubnu Fergusona je odveta na programu dne. McGregor svou část splnil, když při svém comebacku ukončil za 40 vteřin Donalda Cerroneho.

Nicméně svým výkonem úřadujícího šampiona lehké váhy (do 70 kg) nepřesvědčil a kromě požadavku 2,2 miliard korun přišel Nurmagomedův tým s další výzvou.
 

„Nemůžete chtít titulový zápas potom, co porazíte šestatřicetiletého veterána, co má za sebou několik proher. Musí bojovat s lepšími zápasníky. Moje rada pro Conora je. Dě*ko, běž zápasit s Justinem Gaethje, vyhraj a pak přijď,“ poradil Chabibův manažer Ali Abdelaziz irské ikoně MMA, jak si vytoužený duel zasloužit.

Zdroj: Profimedia

Justin Gaethje (21-2) byl před návratem McGregora žhavým adeptem na dalšího Chabibova vyzyvatele. Po UFC 246 ho Ir přeskočil v žebříčku lehkých vah a když prezident organizace Dana White upřednostnil svého oblíbence, byl Justin značně naštvaný. Nicméně MMA je byznys a odveta by všem vydělala obrovský balík.

Související obsah

Duel s Justinem Gaethje není úplně mimo mísu. McGregor několikrát prohlásil, že rok 2020 bere jako novou sezónu a chce do klece nastoupit minimálně třikrát. V lednu porazil Cerroneho a pokud by jako druhý zápas šel proti Chabibovi Nurmagomedovi čekal by až do srpna.

Zdroj: Profimedia

Šampiona totiž čeká obhajoba v dubnu proti Tony Fergusonovi na UFC 249. Tři dny na to začíná měsíc dlouhý Ramadán. Během muslimského svátku klidu bude Dagestánský Orel držet částečný půst a odpočívat. Na své zápasy se připravuje několik měsíců, takže nejbližší možné datum by bylo koncem léta.

Související obsah

Uvidí se, jestli McGregor vyslyší rady Chabibova týmu. Ir si rád dělá věci po svém, a navíc sám nevěří, že se duel na UFC 249 uskuteční. Je tedy možné, že bude připravený naskočit jako náhradník. To by se však nemuselo zamlouvat Danu Whiteovi, neboť rychlou výměnou soupeře by se připravil o předzápasovou propagaci a potenciální zisk.

Zdroj: Profimedia

Možností je několik. Zatím je daný zápas Chabib vs. Ferguson a pokud se ani jeden z bojovníků nezraní, výsledek jejich duelu napoví, komu se McGregor postaví příště. Je jisté, že irský ranař chce zůstat aktivní a trénovat půl roku bez jasného cíle postrádá smysl. Možná se opravdu utká s Justinem, případně se nabízí zápas ve velterové váze (do 77 kg) anebo si znovu odskočí do boxerského ringu?

Související obsah


 

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události