MMA

Muradov má jasno! V roce 2020 se Slovensko dočká reprezentanta v UFC

Muradov má jasno! V roce 2020 se Slovensko dočká reprezentanta v UFC
Muradov mluví o Kleinovi | Zdroj: profimedia / Instagram Ľudovít Klein / koláž tn.cz

Stejně jako v Česku, roste popularita MMA i na Slovensku. Také stoupá kvalita domácích zápasníků. Českou vlajku v nejprestižnější organizaci světa reprezentovalo už pět bojovníků, zatímco naši východní sousedé na svého premianta v UFC stále čekají. Nicméně, v roce 2020 by se mohli dočkat! O slibném talentu promluvil Machmud Muradov.

Řeč není o nikom jiném, než o čtyřiadvacetiletém Ľudovítovi „Lajoš“ Kleinovi (15-2). Slovenský zápasník má v současnosti šest výher v řadě a v československé organizaci OKTAGONMMA vévodí pérové váze (66 kg). Jeho talentu si je vědom i Uzbek s českým srdcem Mach Muradov (24-6), který v UFC debutoval v září 2019.
 

„V UFC o Kleinovi vědí. Myslím si, že do konce roku se to podaří. Zaslouží si to a věřím, že tam předvede pěkné věci,“ řekl Mach na akci věnované ikoně Attila Véghovi. Muradov tak předpovídá Lajošovi zdárnou budoucnost. Klein by mohl v UFC zápasit v lehké (70 kg) i v pérové váze. V případě nástupu v nižší váhovce by se připojil mezi zápasníky jako Max Holloway, Alex Volkanovski, José Aldo, Clavin Kattar a další.

Související obsah

O budoucnosti vycházející hvězdy je přesvědčená i legenda bojových sportů a vítěz Zápasu století Attila Végh. O svém svěřenci promluvil v prosinci 2019 pro televizi Nova:

Végh a Muradov nejsou daleko od pravdy. Klein totiž s UFC jedná už nějakou dobu. Dokonce se měl už třikrát objevit na galavečeru zmiňované MMA organizace. Nicméně ani v Singapuru, Abu Dhabí a ani v Kodani to v roce 2019 nevyšlo.

Související obsah

„Bohužel ani na jeden jsem se nedostal, protože upřednostnili nasmlouvané zápasníky. Respektive soupeři proti mně nechtěli nastoupit, protože si z mého pohledu vybrali jednodušší soupeře. Myslím, že je to jen otázka času,“ komentoval v minulosti Lajoš nezdařené jednání s UFC pro slovenský web Sport7.

Zdroj: Profimedia

Po třech nezdarech slovenský talent nezoufá na mysli. Stejně jako Muradov věří, že nová sezóna bude jeho. „Věřím tomu, že mě v UFC uvidíte v první polovině roku 2020. Zatím však nechci nic říkat dopředu. Je skutečně náročné se tam dostat, protože je tam velká tlačenice. Pevně věřím, že rok 2020 bude můj rok,“ řekl na podzim 2019 v rozhovoru pro slovenský deník.

Související obsah

V únoru 2020 zatím nejsou bližší zprávy o Kleinově kariéře v UFC. V únoru má před sebou duel s Lukaszem Sajewskim na galavečeru Oktagon Prime 3 v Šamoríně. Pokud v lehké váze zdolá polského vyzyvatele navýší svou šňůru na sedm vítezství v řadě a ještě o kousek přiblíží svou kariéru snu každého MMA bojovníka.

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události