MMA

Dieta podle zápasníků UFC. Takhle nepřiberete ani po pizze!

Dieta podle zápasníků UFC. Takhle nepřiberete ani po pizze!
Uriah Hall vs. Pizza Zdroj: profimedia / koláž tn.cz

Bojové sporty, a MMA není výjimkou, jsou spojené s udržováním váhy tak, aby se fighteři vešli do příslušné váhové kategorie. UFC zápasníci Uriah Hall a Bea Malecki ukázali revoluční dietu, která jim zajistí dodržení váhového limitu. Navíc si během přípravy můžou dopřát vysoko kalorickou pizzu!

Vyvážená dieta je základ pro kvalitní sportovní výkon. To platí pro atlety napříč všemi sporty. UFC zápasníci Uriah Hall (15-9) a neporažená Bea Malecki (3-0) se pochlubili způsobem, jak si před blížícími se duely udržet váhu a stejně si dopřát vytoužený fastfood.
 

Hall, kterého čeká zápas na UFC 249 proti Ronaldovi Souzovi, na Instagramu sdílel s fanoušky vtipné video, jak se svou tréninkovou partnerkou bojují s chutěmi na nezdravé jídlo. Těžko říct, jestli je to správná cesta k výsledku, každopádně video MMA komunitu baví.

Čuchat lahodnou pizzu s rozteklým sýrem a vzápětí zakousnout salát. To je jejich recept. „Nový způsob, jak jíst zdravě,“ napsal bojovník pod svůj příspěvek. Samozřejmě se jedná o nadsázku a nelze uvěřit, že by se takto zápasníci opravdu stravovali.

Zdroj: Profimedia

Opak je pravdou. UFC zápasníci patří k elitním sportovcům a pro fyzicky náročné tréninky potřebují vyváženou stravu obsahující všechny důležité živiny.

Většinou toho spořádají víc, než běžný smrtelník a na jejich jídelníček dohlíží řada výživových poradců. Čím blíže jsou ke svému vystoupení v kleci, tím víc ubírají kalorií, aby dosáhli požadované váhy, kterou ještě dolaďují drastickým odvodněním.

Související obsah

V profesionálním MMA se zápasníci váží den před zápasem, a tak následně mají 24 hodin na doplnění energie a nasycení těla tak, aby bylo schopné podat co nejlepší výkon. Jejich váha v zápase se tak může výrazně lišit od limitu jednotlivých kategorií.

Související obsah

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události