Fotbal

Boj s rasismem začíná: Do boje jdou zvukové radary a kamery

Boj s rasismem začíná: Do boje jdou zvukové radary a kamery
Zdroj: Profimedia

Celosvětový problém rasismu na fotbalových stadionech má nové řešení, Přichází s ním Italská fotbalová federace, která zavádí nová opatření na stadionech. A jde opravdu o sofistikovanou technologii!

Ne policie, ani pořadatelé, ale nejmodernější technika. Kamery a zvukové radary budou snímat tribuny a výsledky mají přijít rychle.
 

“Spolupracujeme s prezidentem Italskou fotbalovou federaci (FIGC) na zavedení nové technologie, kterou budou využívat všechny kluby,“ řekl ministr sportu Vincenzo Spadafora. “Někteří návštěvníci mají totiž pocit, že stadion je místo, kde je vše dovoleno, a to nás vedlo k zavedení potřebných opatření,“ dodává prezident FIGC Gabriele Gravina.

Související obsah

Touto cestou tak má dojít k zmírnění rasismu hlavně v Serii A, kde fanoušci často pořvávají urážky na hráče tmavé pleti. Italové do boje nasadí zvukové radary a kamerový systém, pomocí kterého budou identifikovat obličeje návštěvníků.


Hlavně tak budou trestáni konkrétní jednotlivci a ne skupiny.
Spadafora sice zmínil, že nemůže donutit všechny kluby, aby tyto technologie začaly využívat. “Ale určitě můžu využít veškerou moc, kterou jako ministr mám, abych vyzval všechny k využívání technologie a k tomu, aby data byly k dispozici policii, “ dodal.

Související obsah

Podle italských médií by se technologie mohly v praxi využít už v následujících týdnech. Dokonce pokud se osvědčí, tak budou použity na zápasy EURO 2020, které bude letos v červnu hostit kromě dalších 11 míst i Olympijský stadion v Římě.

lsk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události