Box

VELKÝ PŘEHLED: Co potřebujete vědět před soubojem Fury vs. Wilder

VELKÝ PŘEHLED: Co potřebujete vědět před soubojem Fury vs. Wilder
Tyson Fury vs. Deontay Wilder 2 Zdroj: TN.cz

V noci ze soboty na neděli vypukne možná jeden z největších zápasů boxerské historie. Odveta o titul WBC mezi Deontayem Wilderem a Tysonem Fury budí emoce a tipovat vítěze není jednoduché. Co byste měli o utkání Deontay Wilder - Tyson Fury vědět?

Kde se bude zápas konat?

Není více ikonických míst pro boxerské zápasy než slavná MGM Grand Arena v Las Vegas. Právě tam se konalo hned několik velkých bitev. Jen namátkou například legendární souboj mezi Evanderem Holyfieldem a Mikem Tysonem, ve kterém Tyson ukousl Holyfieldovi kus ucha a byl diskvalifikován. Síly tu také změřil Floyd Mayweather s Oscarem De La Hoyou nebo Mannym Pacquiaem. Kapacita haly je okolo 17 tisíc diváků.


Kolik stojí lístek?

Co se týče samotných vstupenek na vyhrocenou odvetu o titul šampiona WBC nejedná se o žádnou levnou záležitost. Nejlevnější vstupenky se pohybují na ceně okolo 500 dolarů, v přepočtu přes 11 a půl tisíce korun. Pokud byste však chtěli mít exkluzivní výhled na boxerský ring připravte si téměř 200 tisíc korun, tolik totiž stojí jedno z prominentních míst.

Související obsah

O co se bojuje?

První duel mezi oběma borci se konal 1. prosince 2018. Tehdy došlo ke kontroverznímu rozhodnutí arbitrů, kteří rozhodli, že zápas skončí remízou. Fury tehdy svého soupeře přeboxoval a byl technicky lepší, Wilder však zase dokázal Furyho složit na zem. 

Související obsah

Nyní je odveta považována za jeden z největších boxerských zápasů historie. Na jedné straně je Tyson Fury, neporažený "Cikánský Král", který dokázal porazit i legendárního boxera Vladimira Klička a ukončit tak éru boxerských sourozenců z Ukrajiny. Na straně druhé taktéž neporažený Američan Deontay Wilder přezdívaný "Bronze Bomber", jenž zase drží pás šampiona WBC, o který si to oba borci rozdají.


Jaké jsou fyzické parametry obou borců?

Na první pohled je zavalitějším boxerem Fury. Britský boxer dorostl do 206 cm a ke své výšce má i mohutnou postavu. Jeho váha se pohybuje na 116 kilogramech. Naopak Afroameričan Wilder je o něco menší, má 201 centimetrů. Ve váhových údajích má však zaznamenánu hodnotu o 20 kg nižší. Tyson Fury má také větší rozpětí paží než Deontay Wilder.
 

I přes obrovskou postavu je však Fury také extrémně pohyblivý. Pro Wildera tak bude velice složité Angličana pořádně trefit. Když se mu to však povede, jeho dělová pravačka umí divy.


Tyson Fury: Věk 31, výška 206 cm, váha 116 kg, rozpětí paží 216 cm


Deontay Wilder: Věk 34, výška 201 cm, váha 96 kg, rozpětí paží 211 cm

Související obsah


Kolik dostanou boxeři za zápas?

Tyson Fury obdržel téměř 70 milionů korun za první duel. Jeho rival Wilder pak 92 milionů korun. V odvetném duelu se budou rozdávat ještě větší peníze. Oba borci si mají odnést sumu v hodnotě 3,9 milionu liber (116 milionů korun). Vydělat ale oba mohou až 580 milionů korun, pokud bude dosažena předpokládaná sledovanost.
 

Kdo bude také zápasit?

Souboj mezi Wilderem a Furym je samozřejmě největším šlágrem sobotního večera. Diváci se však můžou těšit i na další souboje. Do boje se chystají třeba boxeři těžké váhy Charles Martin a Gerald Washington. V ringu se utkají také Emanuel Navarrete a Jeo Santisima, kteří budou bojovat o pás v super-bantamové váze WBO.

Související obsah


Fight card Deontay Wilder vs. Tyson Fury II


Deontay Wilder – Tyson Fury

Charles Martin – Gerald Washington

Emanuel Navarrete – Jeo Santisima

Sebastian Fundora – Daniel Lewis

Amir Iman – Javier Molina

Subriel Matísa – Petros Ananyan

Zdroj: TN.cz

Největší zápas současného boxu Wilder vs. Fury 2 sledujte v neděli 23. února živě od 3:00 ráno na Nova Sport 1 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události