Box

Dva kohouti na boxerském dvorku! Dočká se svět absolutního šampiona?

Tyson Fury rozhodl odvetný zápas s Deontayem Wilderem v sedmém kole. Dominantním výkonem několikrát poslal mašinu na knockouty na zem a jasně ukázal, proč je často považován za jedničku současné těžké váhy. Avšak pro završení odkazu neoddiskutovatelné pozice nejlepšího boxera světa mu stojí ještě jedna výzva.

Cikánský Král, jak si Fury (30-0-1) sám říká, už před zápasem řekl, že ho v profesionálním ringu čekají tři poslední zápasy. Po porážce Vladimíra Klička v roce 2015 získal tituly WBA, IBF, WBO, IBO plus pásy The Ring Magazínu a pás lineárního šampiona. Teď ke svým úspěchům přidal titul WBC a usedl na jeden z trůnu těžké váhy. Nicméně jeho dřívější tituly teď drží Anthony Joshua (23-1).
 

Rodák z Manchesteru se snažil o duel s Joshuou už dříve, ale nikdy se nedohodl na podmínkách. Navíc šampionův tým je často kritizován, že Anthonymu předhazují papírově lehčí soupeře a vyhýbají se skutečné výzvě. Avšak poté, co Fury ukončil Wildera, jeho promotér otočil!

Poslední údery, než Wilderův roh vhodil ručník:


„Za mě bychom měli jít rovnou do duelu Aj vs. Fury. Nikdo nechce vidět třetí zápas! Už jsem mluvil s Joshuou a on ten zápas chce. Z Furyho nemá žádný strach a chce být nesporným šampionem,“ vyjádřil se Eddie Hearn po proběhlé odvetě. Je to jedinečná příležitost, neboť sjednocení všech velkých titulů je v rukou pouze boxerů z Velké Británie.

Související obsah

Pro uskutečnění onoho velkého zápasu o absolutního krále boxu stojí v cestě několik faktorů. Wilder má podle smlouvy do třiceti dnů nárok na stanovení odvety. A Joshua má naopak naplánovaný souboj s Kubratem Pulevem, který je zastupován stejným promotérem jako Fury. Duel Fury vs. Joshua by se tak uskutečnil až v roce 2021.

Související obsah

„Jsem si jistý, že si Wilder řekne o odvetu až se zotaví. Snad jí bude chtít taky, nemůžu se toho dočkat. “ řekl Fury po zápase. Ale naznačil svou finální cestu i v opačném případě. „Ještě tu je ten starý známý, který by se možná chtěl trochu poškádlit,“ mířil na Joshuu nový šampion WBC.

Zápas Fury vs. Joshua by chtěl vidět snad každý fanoušek boxu a stejný názor má i bývalý šampion David Haye. „Je to ten zápas, který každý chce vidět. Lidi po zápase s Wilderem budou Furyho považovat za číslo jedna, ale je tu ještě někdo, kdo drží ostatní tituly. Ještě mu kus práce zbývá, jestli chce oficiálně získat pozici jedničky boxu,“ řekl Haye o Furym.

Související obsah

Obdobně se vyjádřil i o Joshuovi. Zkrátka na boxerském dvorku jsou dva kohouti a jestli chtějí ukončit kariéru jako absolutní jedničky světa, nezbývá nic jiného než se spolu střetnout mezi provazy.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události