NBA

Vdova po Bryantovi vystoupila na pietě, zažalovala i majitele vrtulníku

Očekávaná smuteční pieta legendy Kobeho Bryanta a jeho dcery Gianny se konala v pondělí a celé Los Angeles. Obřad bývalé basketbalové hvězdy si nenechaly ujít tisíce diváků. Na pódiu při pietní akci vystoupila i vdova zesnulého Bryanta, která ve stejný den také zažalovala majitele vrtulníku. Při nehodě helikoptéry basketbalista se svoji dcerou a dalšími sedmi lidmi zahynul.

Podle Vanessy Bryantové totiž za tragickou havárii může nedbalost pilota Ary Zobayana, který nezvládl řízení v husté mlze a narazil s vrtulníkem do kopce poblíž Los Angeles.
 

Podle vyšetřovatelů byl zesnulý pilot už jednou potrestán za to, že řídil vrtulník nehledě na špatnou viditelnost. Naopak úřady zatím nemají žádnou informaci o tom, že by za nehodou stály závady na stroji.
 

Vdova po Bryantovi tak podala žalobu na pozůstalé pilota v pondělí 24. 2., tedy v magickém datu s odkazem na čísla Kobeho Bryanta, které nosil během své dlouhé kariéry v dresu Lakers.

Související obsah


Během pietní akce se pak Vanessa Bryantová rozloučila se svou milovanou dcerou Gigi a manželem Kobem, kteří tragicky zahynuli při havárii vrtulníku 26. ledna 2020. Ve své emotivní řeči sdělila, že Gigi a Kobe museli odejít společně, neboť spolu měli velmi silné pouto.


„Bůh věděl, že jeden bez druhého by nemohli dlouho žít, proto si je k sobě vzal oba. Lásko, postarej se o naši Gigi,“ poprosila zesnulého manžela.

Související obsah

Pietu, která se uskutečnila v aréně Staples Center, kde Kobe Bryant odehrál celou svou kariéru v barvách Los Angeles Lakers, sledovalo 20 tisíc lidí. Vanessa Bryantová přišla se všemi třemi dcerami – sedmnáctiletou Natalií, tříletou Biancou a sedmiměsíční Capri.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události