Biatlon

Není tu jídlo, zjistili norští biatlonisté o Česku. Zásoby nakupují v Německu

Není tu jídlo, zjistili norští biatlonisté o Česku. Zásoby nakupují v Německu
Zdroj: Profimedia

Norský biatlonový tým byl nucen podstoupit netradiční krok kvůli Světovému poháru v Novém Městě na Moravě. Ze svého ubytování totiž dostali zprávu, že některé potraviny jsou v českých obchodech beznadějně vyprodané. Proto se rozhodli nakoupit si dostatečné zásoby v sousedním Německu.

Panika kolem šířícího se koronaviru se stupňuje. V neděli se objevily první tři případy nakažených v Česku, ale už několik dní předtím začali Češi ve velkém vykupovat z obchodů trvanlivé potraviny a dezinfekční prostředky.


A právě o prázdných regálech se dozvěděla i norská biatlonová reprezentace. Nedostatek mouky, těstovin a rýže se Norové rozhodli vyřešit nákupem v Německu.


Stale Johnsen, jeden z kuchařů norského týmu, vypočítal, kolik surovin bude potřeba pro všechny závodníky i doprovodný personál a odeslal seznam šéfovi ženské reprezentace Patricku Obereggerovi, aby provedl nákup v Mnichově.

Související obsahNejlepší norský biatlonista současnosti Johannes Thingnes Boe lituje, že se v Novém Městě pojede bez diváků, ale opatření chápe. "Je snadné pochopit vládní rozhodnutí, když nyní došlo k prvním případům infekce v zemi," uvedl pro list Verdens Gang.


I jeho bratr Tarjei je zklamán, že Světový pohár přijde o svou nejlepší kulisu. "Atmosféra v Novém Městě je nejlepší na celém okruhu. Když přijíždíme a střílíme, obvykle neslyšíme vlastní dech," uznal starší z elitní bratrské dvojice.

Související obsahKoronavirus se dostal do Norska už 26. února a v Evropě se objevil už ve 28 státech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události