Hokej

MS v hokeji také v ohrožení! Hrát bez diváků nemá smysl, říká Fasel

MS v hokeji také v ohrožení! Hrát bez diváků nemá smysl, říká Fasel
Zdroj: Profimedia

Koronavirus a strach z jeho šíření ohrožuje dění ve sportovním světě. České fanoušky naposledy zasáhlo nařízení Bezpečnostní rady státu, že Světový pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě se z preventivních důvodů pojede bez přítomnosti fanoušků. V ohrožení je ale také mistrovství světa v hokeji.

Hokejový šampionát by měl začít 8. května ve Švýcarsku, jenže kvůli koronaviru šířícímu se Evropou není jisté, jestli se vůbec bude hrát.


Nejvyšší švýcarská hokejová liga se již z preventivních důvodů hraje bez fanoušků, Švýcarsko totiž zakázalo veškeré akce s více než tisícovkou návštěvníků.


"Zůstáváme v úzkém kontaktu s pořadateli mistrovství a pokoušíme se situaci analyzovat,"
uvedl pro švýcarský deník Blick prezident Mezinárodní hokejové federace René Fasel.


Aktuálně se čeká do 15. března, jak se bude šíření nemoci vyvíjet, poté padne další rozhodnutí. Ve hře je zrušení mistrovství či případné hraní bez diváků. Takovou variantu ale Fasel nepřipouští.

Související obsah"Hrát mistrovství světa bez diváků, to podle mého názoru nedává smysl," vyjádřil jasné stanovisko Fasel. Pakliže by se mistrovství nakonec neodehrálo, přerušila by se tím dlouhá série, která se táhne již od roku 1989. V roce 1988 se nehrálo kvůli tomu, že hokej byl součástí olympijských her, od té doby se světový šampionát konal každoročně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události