Biatlon

Vysočina Aréna bez diváků? Stejně tam půjdeme, tvrdí fanoušci biatlonu

Český sport dostal první výraznou ránu v rámci koronavirové paniky. Svátek zimních sportů na českém území, kterým Světový pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě bezpochyby je, bude bez diváků. Anebo snad ne? Fanoušci mají jasno!

Z obav před šířením nákazy virem COVID-19 budou ochozy ve Vysočina Aréně v Novém Městě prázdné. Biatlonisté se na českou zastávku těší kvůli atmosféře, která bývá v desetitisícovém městečku vždy fantastická.

Divácké prostory zející prázdnotou ale nekomplikují život jen sportovcům či samotným návštěvníkům, kteří tak přicházejí o skvělý zážitek. O finance přicházejí i obchodníci, jejichž ztráty se počítají do statisíců.

Související obsah

„Na jednu stranu je to rozčarování, protože když se podíváme do Německa, do Itálie, tak tam se normálně hraje fotbal před plnými stadiony. Člověk je z toho trochu v rozpacích, ale nedá se dělat nic jiného, než to akceptovat,“ říká Petr Dostál, majitel obchodu se suvenýry.

„Ztráta to bude určitě, naskladnili jsme spoustu věcí s tématikou biatlonu v Novém Městě. Odhadujeme to na čtvrt milionu,“ kalkuluje předpokládané ztráty.

Související obsah

Dostál je ale velkým fanouškem a rozhodně si stejně jako další nenechá otrávit náladu a na biatlonovou špičku se přeci jen vyrazí podívat zblízka. „Bavím s lidmi o tom, že stejně půjdeme fandit k tratím. Fanoušci tady jsou a žije to tu biatlonem, takže se stejně bude fandit.“

Slova jednoho obchodníka z Nového Města na Moravě jen potvrzují, že čeští fanoušci panice nepodléhají a stejně půjdou, i když jen částečně, vytvořit onu pověstnou českou atmosféru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události