Biatlon

Vstupné vrátíme, slibuje Hamza. Manko bude chtít biatlon po státu

Organizační výbor biatlonového Světového poháru už pomalu začíná počítat ztráty. Bezpečnostní rada státu rozhodla, že letošní klání se pojede bez diváků. V Novém Městě na Moravě přitom počítali se stotisícovou návštěvou. Manko bude možná větší než 50 milionů korun. A šéf českého biatlonu Jiří Hamza tvrdí, že kompenzaci bude požadovat po státu.

Světový pohár v Novém městě na Moravě byl výjimečný právě tím, že v celém seriálu dokázali fanoušci ve Vysočina aréně vytvořit zřejmě nejlepší atmosféru vůbec. Letos ale budou tribuny kvůli šířící se epidemii koronaviru prázdné a organizační štáb tuší, že se bude muset obrátit se žádostí o zacelení díry v rozpočtu ke státním institucím.


Biatlonistům ale nezbývá nic jiného než rozhodnutí o prázdných tribunách respektovat. „Nebudu komentovat, zda je to dobré nebo špatné rozhodnutí. Samozřejmě to pro nás není nic příjemného, ale jsou i vyšší principy. Biatlon není na světě nejdůležitější, zdraví lidí je důležitější. Rozhodnutí se přizpůsobíme,“ říká Jiří Hamza.

Související obsah


Dodal ale, že o zacelení díry v rozpočtu bude chtít jednat se státními institucemi. „Tohle vám žádná pojišťovna neuhradí. Věřím, že zasedneme ke stolu a celá věc se rozumně vyřeší,“ doufá Hamza v jednání.

"Myslím si, že je to bezprecedentní rozhodnutí. Variantu půl na půl nemáme šanci jako svaz biatlonu ustát. Je spousta lidí, kteří nám budou chtít pomoci. Jako šéf biatlonu budu jednat s panem hejtmanem Běhounkem, už dnes ráno jsme spolu dlouho telefonovali. Ale primární rozhodnutí jde za státem a se státem budeme chtít jednat," dodává.

Zdroj: Profimedia
 

Příjmy ze vstupného jsou jedním z hlavních pilířů rozpočtu, který se pohybuje okolo 65 milionů korun. Jenže vstupné se možná bude muset vracet. I takový úkol nyní čeká organizační štáb novoměstského sportovního svátku.

Související obsah


„Diváky v tom nenecháme, ale budeme potřebovat trochu času. Budeme jednat se státníma institucema, s krajem, s IBU. V nějakém horizontu si diváci budou moci zažádat a vrátíme jim vstupné nebo jim je převedeme do příštího roku. Ten mechanismus musíme najít. Zatím vše proběhlo jen v médiích. Budeme ale samozřejmě potřebovat i čas,“ vysvětlil Hamza.
 

Zatím se prý o zrušení celé akce neuvažuje a biatlonový Světový pohár by se měl jet, i když bez divácké podpory. Pokud by se neuskutečnil vůbec, navýšila by se ztráta o dalších 20 milionů korun, protože už jsou prodána televizní práva. Také Mezinárodní biatlonová unie už omezení vydané státními institucemi nejen v Česku mapuje.

Související obsah

„Některé země již zakázaly akce s masovou účastí lidí, což vede k tomu, že sportovní akce jsou uzavřeny pro diváky. Pokud k těmto scénářům dojde i v biatlonu, IBU rozhodne společně s organizačními výbory, jak uskutečnit akci a minimalizovat přitom dopad na její hostitele,“ píše se v prohlášení Mezinárodní biatlonové unie.
 

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Krátká zpráva

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.